Nowości podczas Targów INNOFORM®

Nowości na stoiskach Wystawców Targów INNOFORM®

Mouldflo,  kompaktowy elektroniczny systemem monitorowania i diagnozowania układów chłodzenia w formach wtryskowych -
A. MARCINIAK OT Sp. z o.o. - Stoisko 97
A._MARCINIAK-KOLEJNA-NOWOSC-NA-TARGACH-INNOFORM Mouldflo,  kompaktowy elektroniczny systemem monitorowania i diagnozowania układów chłodzenia w formach wtryskowych. System umożliwia cyfrowy odczyt, rejestrację i analizę danych o przepływie, temperaturze i ciśnieniu indywidualnie dla każdego obiegu chłodzenia w formie. Dzięki zastosowaniu Mouldflo użytkownik dostaje potężne narzędzie  diagnostyczne dzięki któremu dokładnie określi jaką rzeczywistą wydajność ma układ chłodzenia, oceni drożność kanałów, wykryje błędy w połączeniach i wiele innych, a poprzez usunięcie problemów znacząco skróci czas cyklu i poprawi jakość produkcji.

Centrum pionowe R1000 „Baca” - ANDRYCHOWSKA FABRYKA MASZYN DEFUM S.A. - Stoisko 93
DEFUM-NOWSCI-TARGOW-INNOFORMCentrum pionowe R1000 „Baca” wyposażone w IV oraz V  oś w postaci stołu uchylno-obrotowego. Stół wyposażony jest również w konik i może pełnić rolę podzielnicy. Stół może być wykorzystywany do uproszczonej obróbki detali z 5 stron poprzez indeksowanie dwóch osi stołu i pracę w interpolacji w 3 osiach jednocześnie (sterowanie Sinumerik 828 lub Fanuc 0iMF) lub do zaawansowanej obróbki pięcioosiowej wymagającej bardziej zaawansowanych sterowań Sinumerik 840 lub FANUC 31i B5. Specjalizujemy się również  w wykonywaniu usług z zakresu obróbki skrawaniem metali  i odlewów na obrabiarkach konwencjonalnych i ze sterowaniem  CNC. Posiadamy frezarki bramowe, centra pionowe, centra poziome, szlifierki do płaszczyzn, szlifierki do łóż oraz do otworów. Wykonujemy również usługi w zakresie wyważania detali od fi 10 do fi 700.

Urządzenia filtracyjne z wkładami workowymi BART BFC i z wkładami nabojowymi BART CFC - BART Sp. z o.o. WENTYLACJA I ODPYLANIE - Stoisko 65
ART-NOWOSC-NA-INNOFORM.
Dwa nowe modele urządzeń filtracyjnych z wkładami workowymi BART BFC i z wkładami nabojowymi BART CFC w wersji zgodnej z dyrektywą ATEX, przystosowane do separacji mieszanin pyłowych tworzących atmosferę wybuchową. Urządzenia są przeznaczone do odpylania i odkurzania pyłów m.in. w zakładach ciepłowniczych, koksowniach, przy stanowiskach spawalniczych i obróbki metalu.Materiał MLLDPE - BESSPOL – MAGDALENA BESS-ŁOŚ, KRZYSZTOF BESS Sp. J. - Stoisko 85


Materiał MLLDPE metallocenowy, liniowy polietylen o małej gęstości do rozdmuchiwania folii. Gatunki oferują lepszą wydajność, polepszenie wytrzymałości na rozciąganie, wytrzymałości na przebicie, i właściwości optyczne. Świetnie sprawdzają się również jako dodatek polepszający właściwości.Preparat rozdzielający do form PLASTIMOLD AL. - BGM MOLYDAL Sp. J. - Stoisko 128
NOWOSCI/MOLYDAL-INNOWACJE-TARGOW-INNOFORMPreparat rozdzielający do form PLASTIMOLD AL. Produkt z atestem spożywczym, przeznaczony do produkcji opakowań do napojów i żywności, a także sprzętu AGD i zabawek. PLASTIMOLD AL jest neutralny fizjologicznie, nie zawiera silikonów, pozostawia detale suche i gotowe do dalszych operacji (lakierowanie, metalizacja, sitodruk, klejenie). Nadaje się do większości tworzyw, w tym ABS, poliwęglany, polietylen, żywice. Nie powoduje plam ani zmatowień na detalach, nie zanieczyszcza form.  Można go stosować do form zimnych i gorących.

Narzędzia pomiarowe Gauges - BIURO KONSTRUKCYJNE PAWFORM RAFAŁ PAWLIK - Stoisko 78
PAWFORM-KOLEJNA-NOWOSC-NA-TARGACH-INNOFORM
Narzędzia pomiarowe - Gauges są powszechnie stosowane jako niezbędne wyposażenie do nowych form. Pozwalają na sporządzenie dokładnych pomiarów gabarytowych wytwarzanych detali. Sporządzane w odpowiedzi na wygórowane wymagania kontroli jakości. Cechują się łatwością i szybkością pracy.


EskyLos®2002, innowacyjna stal ulepszana cieplnie - BOGNER EDELSTAHL POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 98
BOGNER-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMEskyLos®2002 jest innowacyjną stalą ulepszaną cieplnie. Otrzymuje się ją poprzez specjalny "super czysty" proces produkcji i specjalną obróbkę cieplną. Dostarczana jest w twardości 350-390 HB. Charakteryzuje się wysokim stopniem zahartowania na wskroś i nadaje się na formy wielkogabarytowe, które wymagają większej udarności połączonej z bardzo wysoką twardością w całym przekroju. Doskonała do polerowania oraz fotograwerowania. Stal EskyLos®2002 łączy i doskonale równoważy cechy wszystkich gatunków stali stosowanych w produkcji form wtryskowych.

CAD – PROJEKT s.c. - Stoisko 70:
1. BP-CAM 2018
2. MegaCAD 2018
3. RobotCAM 2018

bpcam-NOWOSC-INNOFORM.
BP-CAM 2018. W nowej wersji sterowania elektrodrążarkami ZAP-BP pojawiło się kilka udogodnień. Najważniejszą zmiana jest możliwość definiowania zmian parametrów drążenia. Opcje umożliwiają wskazanie punktów lub całych odcinków, gdzie obróbka będzie odbywać się ze zmienionymi parametrami. Szczególnie jest to ważne przy obróbce materiałów wielowarstwowych.


logo-mcad-NOWOSC-INNOFORM
MegaCAD 2018. Nowa wersja - nowości: rozszerzony moduł dynamicznego projektowania Drag&Drop, szczególnie w zakresie 3D; definiowanie własnych narzędzi 3D; dynamiczne połączenia części i zespołu; wiele innych funkcji i opcji; nowa wersja aplikacji BP-CAM 2018; nowa aplikacja RobotCAM.robotcam-nowosci-INNOFORM
RobotCAM 2018. Aplikacja RobotCAM służy do tworzenia programów NC do obróbki otworów za pomocą robota SwiftRoll X1 (firmy Krais Company). SwiftRoll X1 to w pełni zautomatyzowana maszyna do rozszerzania rur, cięcia rur i spawania rur. Aplikacja RobotCAM umożliwia tworzenie programów NC na podstawie dostępnego rysunku i / lub na podstawie znanych wymiarów. RobotCAM jest oparty na programie CAD - MegaCAD.Drukarki Stratasys F123 Series - CADXPERT - Stoisko 21
CADXPERT-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Drukarki 3D z serii Stratasys F123 wykorzystują technologię FDM dostosowaną do przemysłowego zastosowania. Urządzenia wyposażono w rozwiązania znane z produkcyjnych systemów Stratasys. Jakość i powtarzalność druku spełnia normy ISO.

CNCART MAREK FIOŁKA - Stoisko 3:
1. KENtip FS wiertło modułowe
2. Duo-Lock system modułowego frezowania
3. 7792 Frez High-Feed

CNCART_-_KENtip_FS-KOLEJNA-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
KENtip FS wiertło modułowe. Innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie wiercenia. Maksymalna wydajność i długa żywotność narzędzia, również w niestabilnych warunkach.CNCART_-_DUO-LOCK-NOWOSCI-NA-INNOFORM

Duo-Lock system modułowego frezowania. Technologia która umożliwia znaczne zwiększenie szybkości frezowania oraz trwałości narzędzia. Po raz pierwszy modułowy system frezowania może osiągnąć wydajność podobną do frezów węglikowych najnowszej generacji.


CNCART_-_7792_HIGH-FEED_MILL-NOWOSC-INNOFORM

7792 Frez High-Feed. Frezy 7792 są najlepszym rozwiązaniem, gdy istotne jest skrócenie cyklu lub usunięciu maksymalnej objętości materiału w jak najkrótszym czasie. Idealne rozwiązanie do obróbki zgrubnej form i matryc. COLD JET Sp. z o.o. - Stoisko 95:
1. I³ MicroClean, kompaktowe i precyzyjne urządzenie do czyszczenia suchym lodem
2. Robotyzacja systemów do czyszczenia suchym lodem

COLD-JET-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMI³ MicroClean firmy Cold Jet to innowacyjne, kompaktowe i precyzyjne urządzenie do czyszczenia suchym lodem, w którym zastosowano opatentowaną technologię MicroParticles - rozdrobnionego do wielkości cukru suchego lodu. Ze względu na rozmiar, mikrocząsteczki suchego lodu nadają się do czyszczenia obszarów, których granulat czy inne konwencjonalne metody nie są w stanie dosięgnąć. Urządzenie I3 MicroClean, pozwala bezpiecznie czyścić delikatne formy i złożone szczeliny unikając zniszczenia powierzchni, demontażu czy szkodliwych odpadów wtórnych. Zastosowanie tej technologii umożliwia czyszczenie na miejscu gorących form, co zmniejsza przestoje urządzeń i  redukuje czas czyszczenia o 70%.


Cold-Jet-nowosc-INNOFORMRobotyzacja systemów do czyszczenia suchym lodem - Cold Jet. Zautomatyzowany system przygotowania powierzchni firmy Cold Jet został zaprojektowany celem podniesienia jakości i obniżenia kosztów produkcji m.in. lini do automatycznego malownia. System ten eliminuje konieczność czyszczenia ciśnieniowego lub chemicznego w fazie przygotowania powierzchni, oszczędzając do 50% kosztów związanych z czyszczeniem. Rozwiązanie to bezpiecznie usuwa zabrudzenia takie jak: olej, kurz, pył, rozdzielacz, odciski palców. Proces ten nie powoduje żadnych uszkodzeń czy zarysowań powierzchni.

METROLOG X4 i-ROBOT - Zrobotyzowane Rozwiązanie Pomiarowe - COMTEC 3D - Stoisko 47
COMTEC-3D-I-ICH-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORM
METROLOG X4 i-ROBOT - Zrobotyzowane Rozwiązanie Pomiarowe. Architektura oprogramowania dostosowana jest do robotów przemysłowych dowolnego typu i producenta. Zapewnia możliwość realizacji dowolnej aplikacji pomiarowej w procesie produkcyjnym. System pomiarowy METROLOG X4 i-ROBOT oparty jest na pomiarze z wykorzystaniem skanera laserowego lub sondy stykowej zamontowanych na przegubie wieloosiowego robota. Dokładność systemu jest zależna od dokładności urządzenia pomiarowego zainstalowanego na robocie oraz systemu śledzenia ruchu robota.


Chem-Trend Lusin® Protect G31F - wysokiej jakości środek antykorozyjny - DANJE-POLYMER - Stoisko 114
NOWOSCI/DANJE-POLYMER-TARGI-INNOFORMChem-Trend Lusin® Protect G31F - wysokiej jakości środek antykorozyjny, chroniący powierzchnię metalu. Produkt tworzy suchy film. Nie spływa z powierzchni formy. Nie wnika w szczeliny wypychaczy. Może być łatwo usunięty z powierzchni formy przez zwyczajny proces formowania części. Nie tworzą się tłuste ślady na przejrzystych i optycznych częściach. Lusin® Protect G31F opracowany specjalnie do produktów w których możliwy jest kontakt z żywnością. posiada certyfikat NSF® kategorii H1, oraz jest zgodny z FDA 21 CFR §178.357. Produkt może być również stosowany jako środek smarujący, zapewniając dodatkowe korzyści.

Wieloosiowa tokarka numeryczna Lynx 2100 z napędzanymi narzędziami - DEMATEC POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 39
DEMATEC-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMWieloosiowa tokarka numeryczna Lynx 2100 z napędzanymi narzędziami jest jedną z najnowocześniejszych obrabiarek CNC firmy DOOSAN. Odpowiada wszystkim rygorystycznym wymaganiom dotyczącym precyzji, parametrów, szybkości, ergonomii, a także bezpieczeństwa pracy potwierdzonych certyfikatem CE. Stosowanie tokarki numerycznej Lynx 2100 jest szczególnie korzystne w przypadku obróbki różnorodnych elementów o podwyższonej twardości o wymiarach do Φ 350 mm  /  L = 550 mm.  Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest graficzne wspomaganie pracy ułatwiające programowanie maszyny i symulacja z pulpitu Manual-Guide zgodne z międzynarodowym standardem ISO.

DIG ŚWITAŁA - Stoisko 38:
1. Prasa hydrauliczna PS 0838
2. Giętarka uniwersalna Memoli ETM60

DIG-SWITALA-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Prasa hydrauliczna PS 0838. Maszyna prasa krawędziowa G.A.D.E. z maksymalnym naciskiem 420kN długość gięcia 835mm dystans pomiędzy stołem, a suwakiem 430mm skok osi X1 600mm skok osi R 150mm maszyna pokazywana na targach jest wyposażona w stół do przefelcowania, posiada dwie podpory przednie oraz sterowanie automatyczne ESA. Maszyna kompaktowa, ale solidna.
KOLEJNA-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM-DIG-SWITALA
Memoli ETM60. Giętarka uniwersalna do gięcia rur i kształtowników ETM 60 MEMOLI. Konstrukcja maszyny stalowa i solidna. Możliwość szybkiej wymiany narzędzia. Gięcie do 180° w jednej operacji. 40 programów po 5 gięć każdy. Szybkość gięcia 4 sekundy 90° bez załadunku. Zdolność gięcia: Ø 60 x 4 mm / 2.25”.ENGRAM - Stoisko 99:
1. Seria frezów: HI FEED MASTER
2. Seria frezów: BLUE MAGIC

hi-feed-ENGRAM-NOWOSCI-INNOFORM
Seria frezów ENGRAM: HI FEED MASTER, przeznaczona do wysoko produktywnej obróbki stali o twardości od 35 do 63 HRc, z ekstremalnie wysokimi posuwami. Dzięki powłoce Nanokompozytowej, specjalnej geometrii ostrzy z podwójnym promieniem oraz zoptymalizowanemu węglikowi zapewnia doskonałe rezultaty przy obróbce zgrubnej form, matryc i wykrojników.


blue-magic-NOWOSC-INNOFORM
Seria frezów ENGRAM: BLUE MAGIC zaprojektowana została do obróbki stali ulepszanych cieplnie, stopowych, narzędziowych do twardości 52 HRc. Specjalna powłoka Nanokompozytowa BLUE MAGIC pozwala uzyskać wysoką odporność na oksydację temperaturową i dzięki temu na stosowanie wysokich prędkości skrawania.


Certyfikowane grafity POCO Graphite, Tokai Carbon oraz obróbka grafitu - EDM TOOLS - Stoisko 111
EDM_NOWOSCI_TARGOW_INNOFORM
Grafity POCO Graphite, Tokai Carbon oraz obróbka grafitu. Dla firm, które nie dysponują maszyną do grafitu – usługi frezowania elektrod grafitowych łącznie z konstrukcją elektrod lub na podstawie gotowych modeli 3D klienta. Stosujemy systemy mocowań EROWA / 3R. Gwarantujemy odpowiedni dobór grafitu i optymalizację procesu EDM poprzez szkolenia grafitowe w siedzibie klienta.


EMPLAST POZNAŃ - Stoisko 87:
1.
Multizłącza firmy RTC Couplings
2. Technologia Cooling Factory
3. Regulatory gorących kanałów
4. System termoregulacji ORCA

EMPLAST-NA-TARGACH-INNOFORM
Multizłącza niemieckiego producenta, firmy RTC Couplings. Multizłącza stanowią wygodny, łatwy w obsłudze i przede wszystkim szybki system umożliwiający podpięcie od 3 do 12 obiegów wody, oleju czy powietrza za jednym razem. W naszej ofercie posiadamy multizłącza dopasowane do wielu standardów przyłączeń, zarówno kompatybilne z systemem niemieckim, amerykańskim, jak i francuskim.EMPLAST-cooling-factory-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Cooling Factory jest futurystyczną technologią zdolną do zarządzania całym układem chłodzenia w instalacji, stabilizując temperaturę oddzielnych obwodów. Ma zintegrowaną konstrukcję i została zaprojektowana w taki sposób, aby zmaksymalizować oszczędności energii dzięki zastosowaniu: free-cooling, falowników do pomp, sprężarek spiralnych oraz wentylatorów bezszczotkowych.EMPLAST-nolden-regulator-goracych-kanalow-nowosci-INNOFORM
Firma NOLDEN, najnowszy partner EMPLAST, oferuje regulatory gorących kanałów od pojedynczych aż do 120 stref. Są to innowacyjne urządzenia umożliwiające pełną kontrolę procesu, wraz ze sterowaniem serwonapędami, a także niezbędną diagnostykę oraz zapis form.
EMPLAST-orca-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
System termoregulacji ORCA poprzez wysoki stopień elastyczności i kontroli wyróżnia się niebywałymi możliwościami proukcyjnymi. Sytem ma możliwość termostatować i kontrolować od 4 o 120 obiegów i jest możliwość zdalnej integracji z zewnętrznymi jednostkami termostatującymi.


System CoolingCare, automatyczne czyszczenie i diagnostyka kanałów chłodzących w formach wtryskowych - FADO Sp. z o.o. - Stoisko 37
FADO-NOWOSCT-TARGOW-INNOFORMSystem CoolingCare to maszyna do automatycznego czyszczenia i diagnostyki kanałów chłodzących w formach wtryskowych. Dedykowane pompy dla każdego z czyszczonych obiegów pozwalają na efektywne czyszczenie kanałów niezależnie od ich średnicy. Dwuetapowy proces czyszczenia oparty na dynamicznej pulsacji medium chłodzącego wewnątrz kanałów skutkuje zwiększeniem ilości usuwanych zanieczyszczeń, podczas gdy funkcja diagnostyki umożliwia m.in. zdefiniowanie wzorcowych parametrów przepływu dla danego kanału, które zapisane zostają w bazie danych urządzenia i mogą służyć za punkt odniesienia podczas późniejszego czyszczenia.  Unikatowym dla stanowisk czyszczących rozwiązaniem jest zaimplementowanie testu drożności i szczelności poszczególnych kanałów. Dzięki tym funkcjom urządzenie jest w stanie ocenić stan układu jeszcze przed rozpoczęciem czyszczenia. Cały proces przebiega automatycznie – pozwala to na usprawnienie prac konserwacyjnych i redukcję czasu potrzebnego do obsługi urządzenia do minimum Wszystkie te wbudowane funkcje sprawiają, że system CoolingCare jest idealnym narzędziem nie tyko do czyszczenia kanałów chłodzenia, ale również do prowadzenia nadzoru technicznego chłodzenia w formach wtryskowych.

Heat Piny w systemie GAMARTTHERM - GAMART S.A. PPHU - Stoisko 6
GAMART-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORMHeat Piny w systemie GAMARTTHERM to doskonałe przewodniki termiczne wykorzystywane w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prędkość rozchodzenia się ciepła w Heat Pinie jest kilkaset razy większa niż w pręcie miedzianym tych samych wymiarów. Dzięki temu powierzchnie form bardzo szybko uzyskują temperaturę określoną wymaganiami przetwórstwa. Zamontowanie Heat Pinów wewnątrz ślimaka termostatuje ślimak przenosząc nadmiar ciepła z części gdzie może dojść do przegrzania masy, do części o niższej temperaturze. Poprawa warunków pracy widoczna jest natychmiast a proces przetwórstwa przebiega bez zakłóceń

Rozdzielacze Z920 - HASCO POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 84
HASCO-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
Nowe rozdzielacze Z920/... pozwalają na łatwą realizację elastycznych obiegów chłodzenia . Są one kompatybilne z elementami do chłodzenia HASCO oraz pozwalają na indywidualną rozbudowę dzięki modułowemu systemowi wtykowemu. Centralne doprowadzanie i odprowadzanie przez blok rozdzielczy umożliwia korzystanie z krótkich węży. Przejrzyste rozmieszczenie węży zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa pracy i bezpieczeństwo produkcji.


Pionowe centrum obróbkowe OKUMA Genos M560-Ve - HIGH TECHNOLOGY MACHINES - Stoisko 79
HIGH-TECHNOLOGY-MACHINES-NOWOSC-TARGOW-INNOFORMPionowe centrum obróbkowe OKUMA Genos M560-Ve przeznaczone jest do łatwego i szybkiego wdrażania produkcji seryjnej, obróbki matryc, form i tłoczników. Bramowa, symetryczna i termostabilna konstrukcja pozwala osiągnąć wysokie dokładności przy zachowaniu stabilności wymiarowej dzięki technologii OKUMA Thermo-Friendly Concept. Bogaty standard z elektrowrzecionem 15000 min-1, 199Nm i 3-letnią gwarancją na wrzeciono oraz zastosowane technologie dla obróbki kształtowej (SuperNurbs, Machining Navi) klasyfikują ją jako obrabiarkę niezawodną i uniwersalną do wymagających zastosowań w narzędziowniach.

HPT INNOVATION  Sp. z o.o. - Stoisko 84:
1.
Hybrydowa maszyna LUMEX Avance – 25
2. Usługi hartowania oraz azotowania stali w piecach próżniowych
3. Centrum do obróbek precyzyjnych

LUMEX-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM2018
Hybrydowa maszyna LUMEX Avance – 25. Jest to jedyne urządzenie na świecie łączące funkcjonalność drukarki 3D – drukującej na dodatek w technologii SLS z metalu z ultra szybką frezarką. Urządzenie spieka laserem sproszkowany metal, tworząc w ten sposób model, podczas gdy jego krawędzie są frezowane w wysokiej prędkości aby utworzyć skomplikowane powierzchnie.PIEC-PROZNIOWY-HTP-NOWOSC-INNOFORMW drugiej połowie 2018 w firmie HPT Innovation będzie oferować usługi hartowania oraz azotowania stali w piecach próżniowych. Próżniowy piec do hartowania: wymiary przestrzeni użytecznej 600x600x900; maksymalny ciężar brutto wsadu 600 kg; maksymalna temperatura pracy pieca 1300°C. Próżniowy piec do azotowania: wymiary przestrzeni użytecznej 600x600x900; maksymalny ciężar brutto wsadu 600 kg; maksymalna temperatura pracy pieca 750°C; azotowanie nowatorską  metodą Zeroflow®.


HPT-NOWOSC-INNOFORM
W 2018 firma HPT Innovation poszerzyła swoją ofertę o obróbkę precyzyjną. Centrum do obróbek precyzyjnych: możliwość precyzyjnych obróbek materiałów o twardość 60 HR; wykonanie powierzchni o parametrze Ra porównywalnym z uzyskiwanym po czasochłonnych obróbkach manualnych
Czyszczenie laserem - ICETECH POLSKA Stoisko 74
ICETECH_NOWOSCI_TARGOW-INNOFORMCzyszczenie laserem, które można  nazwać dziś najnowocześniejszą,  bezinwazyjną metodą, która swą innowacyjnością wyprzedza tradycyjne sposoby czyszczenia. Laser to brak ingerencji w strukturę materiału czyszczonego, co stawia czyszczenie laserowe na najwyższym poziomie technologii  ale równocześnie  laser może pomóc w przygotowaniu powierzchni pod różnego rodzaju pokrycia PVD, CVD, PACVD, DLC, usuwa warstwę, która powstaje po elektrodrążeniu. Korzyści: brak medium, odpadów; niskie koszty eksploatacji; łatwość w obsłudze, mobilność; możliwość osiągnięcia  wyższego poziomu "czystości"; czyszczenie miejscowe/ wybranych powierzchni; niski poziom hałasu, brak kurzu; niska wrażliwość na korozję po czyszczeniu.

W pełni elektryczne wtryskarki marki Tederic - INAUTOM POLAND Sp. z o.o. - Stoisko numer - 84
NAUTOM-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM.
W pełni elektryczne wtryskarki słynącej z niezawodności marki Tederic. Zapewniają one wysoką precyzję oraz stabilny proces; umożliwiają wykonywanie wtrysków przy wysokiej prędkości oraz skrócenie czasu cyklu. Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie od 30% do 70% energii w stosunku do porównywalnych maszyn hydraulicznych.Nowa seria dysz slim DF 8 z opatentowaną grzałką MultiPower - INCOE INTERNATIONAL EUROPE - Stoisko 50
NCOE-INNOWACJE-POCZAS-TARGOW-INNOFORM
Nowa seria dysz slim DF 8 z opatentowaną grzałką MultiPower. Dysze te poprawiają wydajność działań dzięki temu, że zajmują mniej miejsca, wykorzystują mniejszą liczbę stref podgrzewania oraz wymagają mniejszego zaangażowania ze strony formierza przy produkcji.


Prototypowa wytłaczarka W25i z innowacyjnym systemem grzania - INSTYTUT INŻYNIERII MATERIAŁÓW POLIMEROWYCH I BARWNIKÓW - Stoisko 121
IMPiB-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORMPrototypowa wytłaczarka W25i z innowacyjnym systemem grzania. System ten wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, która pozwala na uzyskanie temperatury układu plastyfikującego i głowicy wytłaczarki do 650°C w czasie 10-20 min. Rozwiązanie proponowane przez Instytut pozwala na przetwarzanie tworzyw termoplastycznych powyżej 400°C, których przetwórstwo na standardowych wytłaczarkach jest niemożliwe. Przedstawiona wytłaczarka daje nowe możliwości w dziedzinie przetwórstwa i wytwarzania wyrobów polimerowych o temperaturach użytkowania powyżej 200°C.

Technologia wygładzania powierzchni elementów wykonanych metodami przyrostowymi SLS/SLM - INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA - Stoisko 139
IZTW_NOWOSCI_TARGOW_INNOFORMTechnologia wygładzania powierzchni elementów wykonanych metodami przyrostowymi SLS/SLM to nowatorska metoda obróbki wykańczającej narzędziami do nagniatania produkcji IZTW. Pozwala na znaczącą poprawę jakości powierzchni obrobionej, uzyskanie wysokiego poziomu gładkości, jednolitej struktury geometrycznej, niskiej porowatości warstwy wierzchniej sięgającej 0,1% na głębokości do 0,2 mm w głąb materiału oraz utwardzenia powierzchniowego wpływającego na wzrost trwałości wytworzonych wyrobów. Metoda znajduje zastosowanie podczas wytwarzania elementów funkcjonalnych, np. form wtryskowych.

Innowacyjna linia frezów do obróbki węglików spiekanych Sphero-CVD - ITA Sp. z o.o. Sp. k. - Stoisko 34
TA-KOLEJNE-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMFirma ITA jako wyłączny przedstawiciel firmy Fraisa ma przyjemność zaprezentować nową, innowacyjną linię frezów do obróbki węglików spiekanych Sphero-CVD. Twardość diamentowego ostrza zapewnia odpowiednią żywotność narzędzia, a stosowna geometria ogranicza ryzyko jego wykruszenia. Dzięki tym właściwościom możliwe jest frezowanie nawet twardszych gatunków węglika spiekanego, a co za tym idzie zastąpienie czasochłonnej oraz energochłonnej obróbki elektroerozyjnej, a wraz z nią kosztownego i uciążliwego wytwarzania elektrod grafitowych.

Rdzenie składane - KNARR VERTRIEBS GMBH - Stoisko 100

KNARR-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Rdzenie składane to rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu i kosztów służące do uwalniania wyprasek z podcięciem i gwintami. Każdy rdzeń składany konstruowany jest indywidualnie pod odpowiednią część. Nasi specjaliści służą pomocą już na poziomie konstrukcji i oferują pecyficzne rozwiązania dla różnych obszarów zastosowań. Dzięki temu długość cyklu redukuje się do minimum. W celu przygotowania oferty konieczne jest przedłożenie rysunków wykonawczych i/lub danych 3D.


Frezy STOCK Super F-UT - KONEK PSN - Stoisko 84, 92
KONEK-NOWOSCI-INNOFORMAby uzyskać najwyższe wymagania w zakresie frezowania, firma Stock oferuje frezy typu Super F-UT z nierówną podziałką. Jest to wszechstronna rodzina narzędzi do obróbki zgrubnej, średniej, wykańczającej oraz rowkowania. Idealnie sprawdzą się w obróbce typu HPC/HSC. W swojej ofercie posiadamy narzędzia do obróbki stali, stali ulepszanej oraz hartowanej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej, tytanu, stopów specjalnych oraz materiałów trudno obrabialnych. Stosując nasze narzędzia  możemy pracować z parametrami wyższymi o 60% od tradycyjnych frezów. Unikalna geometria zapewnia dużo wyższą wydajność, pracę bez wibracji, bardzo dobrą jakość obrabianej powierzchni, wysokie parametry pracy.

DRILLTRONIC zintegrowana jednostka wiertarska i gwinciarska - MAG CENTRUM PL Sp. z o.o. - Stoisko 131
MAG-CENTRUM-NOWOSCI-NA-INNOFORM
DRILLTRONIC jest zintegrowaną jednostką wiertarską i gwinciarską, wyposażoną w innowacyjny, precyzyjny system przegubowych ramion, gwarantujących maksymalną elastyczność obróbki.

Konturograf MarSurf CD 140 - MAHR POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 54
Konturograf MarSurf CD 140. Rewolucyjna seria MarSurf CD firmy Mahr wyznacza nowe standardy w pomiarach konturów. Dzięki serii MarSurf CD firmy produkcyjne mają gwarancję niezawodności zarówno w pomieszczeniu pomiarowym jak i w warunkach produkcyjnych. Nowe stanowisko pomiarowe MarSurf CD 140 to połączenie szybkości, bezpieczeństwa i elastyczności. Zawiera innowacyjne rozwiązania m.in. szybki przesuw osi, rozpoznawanie ramienia pomiarowego za pomocą chipa czy inteligentny system mocowania.


System MoldMaker.eu - MEGA MOLD Sp. z.o.o. - Stoisko 15
MEGAMOLD-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
System MoldMaker.eu – innowacyjny system zdalnego odczytu liczników pracujących przy formach wtryskowych. Zapewnia bieżący podgląd produkcji na formach. Narzędzie do nadzoru i utrzymania ruchu form.Płyty z otworami pod słupy, kolumny i śruby mocujące - MEUSBURGER GEORG GmbH & Co KG - Stoisko 63
MEUSSBURGER-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
F-płyty z otworami firmy Meusburger są idealną bazą do budowy form. Płyty z otworami pod słupy, kolumny i śruby mocujące są dostępne z magazynu w wymiarach od 96 x 96 mm do 996 x 1196 mm. Kolejnym plusem firmy Meusburger jest szeroka gama materiałowa: 29 różnych rodzajów materiałów. Korpusy poprzeczne z niemal kwadratowym polem roboczym mogą w oszczędny sposób zastąpić o rozmiar większą formę.Opatentowany układ podający - METTEC - Stoisko 72
/mettec_innowacje_innoform
Nie ograniczamy się do rozwiązań dostępnych na rynku i aktywnie konstruujemy urządzenia, które wspomagają dedykowaną produkcję wielkoseryjną. Stworzyliśmy opatentowany układ podający, który pozwala na powtarzalną produkcję z odkuwek na automatach tokarskich CNC. Technologia ta łączy zalety produkcji plastycznej (niski koszt materiału) i precyzyjnej obróbki skrawaniem (wysoka jakość wymiarowa).


Frezy typu ARM - MITSUBISHI MATERIALS - Stoisko 91
MITSUBISHI_MATERIALS-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Nowe frezy typu ARM to wielofunkcyjne, wysokowydajne narzędzia do obróbki form i tłoczników, zapewniające stabilną obróbkę nawet przy dużych posuwach. Indywidualna konstrukcja, jak również zaawansowane parametry techniczne zapewniają wysoką wydajność skrawania i skuteczną kontrolę wióra. Czteroostrzowe płytki skrawające zapewniają dużą ekonomię obróbki i są dostępne w bogatym asortymencie.


Opakowania Grip-Paks , zapewniające idealne położenie narzędzia podczas transportu lub przechowywania - MOCAP LIMITED - Stoisko 46
MOCAP-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMOddział Beckett Packaging należący do firmy MOCAP oferuje opakowania z tworzyw sztucznych znajdujące zastosowania w wielu branżach, w tym w branży narzędziowej. Opakowania Grip-Paks, są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić idealne położenie narzędzia, eliminując ryzyko uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania. Grip-Paks zapewnia indywidualne opakowanie do frezów, wierteł, narzędzi z węglika spiekanego oraz innych narzędzi skrawających. Zapewniają ich idealną ochronę i doskonałą prezentację.

NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS - Stoisko 105:
1.
TAV Digital, nowy standard regulowanych głowic kątowych O.M.G.
2. THM95… linia frezów ProCUTter

NARZEDZIA-SKRAWAJACE-PODCZAS-TARGOW-INNOFORMTAV Digital, nowy standard regulowanych głowic kątowych O.M.G. Seria głowic kątowych TAV została teraz  wyposażona w wyświetlacz przedstawiający kąt  pochylenia wrzeciona. Łatwy w użyciu, precyzyjny system o wysokiej dokładności oraz kompaktowa konstrukcja pozwala użytkownikom na ustawienie zmiennego kąta nachylenia wrzeciona głowicy bezpośrednio na obrabiarce w celu wykonania żądanej operacji obróbki. Teraz głowice o regulowanym kącie pochylenia wrzeciona dostępne są w trzech wielkościach: TAV10, TAV13 i TAV20. Opracowanie tego rozwiązania zostanie niedługo rozszerzone na wszystkie modele głowic regulowanych serii TAV.

NS-TOOLS-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
THM95… linia frezów ProCUTter z nieregularnym podziałem ostrzy. Nowe asymetryczne geometrie frezów o wyższej niż standardowe wydajności i trwałości, z jednoczesną redukcją wibracji powstających w procesie skrawania. Przeznaczone do frezowania  wielu rodzajów stali i stali stopowych, żeliw, aluminium, itd. Doskonale sprawdzą się w obróbce konturowej, trochoidalnej lub interpolacji kołowej, a także frezowaniu kanałków.QVI® SNAP™ urządzenie do pomiaru niewielkich, skomplikowanych detali - OBERON 3D- Stoisko 58
OBERON3D-PREZENTACJA-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMQVI® SNAP™ jest urządzeniem stworzonym do pomiaru niewielkich, skomplikowanych detali w środowisku hali produkcyjnej, w laboratorium pomiarowym lub jako część zautomatyzowanej linii.  Wszystkie systemy serii SNAP są proste w użytkowaniu. Dzięki funkcjom automatycznej identyfikacji i autoorientacji detalu wystarczy położyć element w przestrzeni pomiarowej maszyny i nacisnąć jeden przycisk, aby wykonać pomiar jednej lub wielu, także różnych, części. Wytrzymała konstrukcja i łatwy dostęp do przestrzeni pomiarowej ułatwiają implementację systemu w procesie produkcyjnym.

Nowoczesna technologia zwiększającą wydajność form BALITHERM PRIMEFORMTM - OERLIKON BALZERS COATING POLAND - Stoisko 115
OERLIKON_NOWOSCI-PODCZAS-TARGOW-INNOFORMNowoczesna technologia zwiększającą wydajność form BALITHERM PRIMEFORMTM - innowacyjna metoda uszlachetnienia form wtryskowych, zwiększająca wydajność procesu przetwórstwa tworzyw. PRIMEFORMTM to zaawansowana technologicznie, wspomagana plazmowo technologia dyfuzyjna, która w sposób znaczący podnosi twardość powierzchni formy (do 1400 HV). Zapobiega powstawaniu narostów, uszkodzeń, wzmacnia odporność krawędzi na wykruszenia. Poprawia właściwości antykorozyjne materiału bazowego. Zwiększa polerowalność. Powierzchnia formy po obróbce cechuje się wyższą jakością, prawdopodobieństwo występowania efektu skórki pomarańczy na formach z PRIMEFORM™ jest dużo niższe. Możliwe są naprawy i korekty formy bez konieczności ponownego powlekania.

OMNI3D - Stoisko 42:
1. Przemysłowa drukarka 3D Factory 2.0 Production System
2.
Filament domieszkowany włóknem węglowym
3. Filtry i nowy moduł głowic dla Factory 2.0

OMNI3D-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMPrzemysłowa drukarka 3D Factory 2.0 Production System to urządzenie przeznaczone do prototypowania, tworzenia narzędzi (m.in. pozycjonujących, chwytaków, części do maszyn i linii produkcyjnych) oraz produktów finalnych. Znajduje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, automatyce przemysłowej i lotnictwie. To drukarka 3D optymalizująca czas i koszty produkcji. Factory 2.0 posiada duże pole robocze (50 cm w każdej osi), zamkniętą i grzaną komorę, 2 ekstrudery oraz automatyczną kalibrację platformy. Do druku stosowane są wytrzymałe, przemysłowe materiały termoplastyczne. Materiał PA-6/66 HD. To nylon o wysokiej elastyczności. Jest odporny na rozciąganie, sprężysty i wytrzymały. Materiały do niego podobne są wykorzystywane w przemysłach: samochodowym i lotniczym.

OMNI3D_nowosci-targow-INNOFORM
OMNI3D prezentuje nowe materiały kompatybilne z Factory 2.0, przemysłową drukarką 3D. CF-PA-12 – filament domieszkowany włóknem węglowym, o wysokiej wytrzymałości, polecany ze względu na niski skurcz i sztywność. Drugi materiał to ABS-20s z rozpuszczalnym materiałem podporowym WS-20. Stosowanie go pozwala na jeszcze większą swobodę geometryczną w procesie przemysłowego druku 3D i ułatwia proces obróbki modeli.OMNI3D-filtry-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMFiltry i nowy moduł głowic dla Factory 2.0. OMNI3D udostępnia do swojej przemysłowej drukarki 3D filtry CARBON+HEPA oraz głowicę HT o temperaturze pracy do 500 °C. Prezentowane nowości pozwalają polepszyć jakość pracy z drukarką Factory 2.0 oraz umożliwiają druk z materiałów wymagających wysokich temperatur. Rozwiązania są fakultatywne.

PAFANA S.A. - Stoisko 101:
1.
 Toczenie twardych materiałów płytkami z CBN 

2. Toczenie materiałów nieżelaznych płytkami z PKD
3.
“SMARTCUT” TOOLS

PAFANA-NOWOSC-NA-TARGACH-INNOFORMToczenie twardych materiałów płytkami z CBN (regularny azotek boru). Płytki z ostrzem z CBN (regularny azotek boru) charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury i duże siły skrawania. Narzędzia z tego materiału wyróżnia duża, przewidywalna trwałość i doskonała jakość wykończenia powierzchni obrobionych przedmiotów. Płytki z CBN przeznaczone są do obróbki stali hartowanych (od 45 do 72 HRC), żeliw o wysokiej twardości i materiałów trudnoobrabialnych. CBN1 - przeznaczony do obróbki ciągłej, w stabilnych warunkach, skrawania, duża odporność na ścieranie. CBN2 - przeznaczony do obróbki przerywanej z zachowaniem dużej odporności na ścieranie. CBN3 - przeznaczony do obróbki żeliw o wysokiej twardości.


PAFANA-NA-TARGACH-INNOFORMToczenie materiałów nieżelaznych płytkami z PKD (polikrystaliczny diament). Płytki z ostrzem z PKD (polikrystaliczny diament) są przeznaczone do obróbki stopów aluminium, metali nieżelaznych i tworzyw wzmocnionych włóknami szklanymi, magnezu i cynku. Płytki z PKD są od 2 do 3 razy twardsze niż płytki węglikowe. Przeznaczone są do obróbki w bardzo stabilnych warunkach skrawania. PKD1 - uniwersalny gatunek do obróbki zgrubnej i wykończeniowej.  Rekomendowany do obróbki stopów aluminium zawierających poniżej 13% krzemu. PKD2 - gatunek rekomendowany do obróbki materiałów kompozytowych, stopów aluminium zawierających powyżej 13% krzemu, odporny na ścieranie i temperaturę.


PAFANA-KOLEJNA-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM2018Uniwersalne jednoostrzowe narzędzie tokarskie SMARTCUT PAFANA do wiercenia w pełnym materiale z możliwością roztaczania, toczenia poprzecznego, wzdłużnego. Korzyści dla Klienta: zmniejszenie kosztów narzędziowych w wyniku zastosowania jednego narzędzia do wielu zabiegów technologicznych, możliwość wykonania płaskiego dna wierconego otworu, skrócenie czasu przezbrojenia i przeprogramowania maszyny, szeroki zakres wierconych otworów w pełnym materiale od Ø8 do Ø32 mm, kierunkowe chłodzenie przez narzędzie zapewnia prawidłowe odprowadzenie wiórów i ciepła z obszaru obróbki.
 


HBOT 3D F300 przemysłowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM - PRO-SERWIS - Stoisko 49 
HBOT-3D-na-targach-innoformHBOT 3D F300. Niezawodność, najwyższa jakość, kontrola nad czasem i niski koszt wydruku – to najważniejsze cechy, które powinna posiadać przemysłowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM. Taki właśnie jest HBOT 3D F300. Został zaprojektowany jako narzędzie inżynierskie przyspieszające pracę projektantów i konstruktorów w działach R&D największych zakładów przemysłowych. Pozwala szybko wykonać prototyp, wytworzyć narzędzia lub części zamienne, uruchomić produkcję małoseryjną, a nawet uzyskać finalne produkty.

VECO EMULEX SYNTI FX - Półsyntetyczny koncentrat cieczy - PRZEDSIĘBIORSTWO MODEX-OIL - Stoisko 123
NOWOSCI-MODEX-NA-TARGACH-INNOFORMVECO EMULEX SYNTI FX - Półsyntetyczny koncentrat cieczy VECO Emulex Synti FX przeznaczony jest do sporządzania wodnych emulsji chłodząco-smarujących stosowanych przy obróbce metali. Gotowe emulsje zapewniają wysoką jakość obróbki, a odporność na atak biologiczny umożliwia długotrwałą eksploatację. Produkt nie zawiera substancji biobójczych, jednak dzięki składnikom utrudniającym rozwój beztlenowej flory bakteryjnej zapewnia wyjątkową biostabilność emulsji. Unikalna formulacja pozwala zachować wysoką odporność biologiczną oraz eliminuje negatywny wpływ substancji biobójczych na operatorów.

RICHO POLSKA - Stoisko 104:
1. Centrum obróbcze serii ER-VMC
2. Szlifierka do wałków CNC, typ OGC

RICHO-CENTRUM-OBROBCZE-TARGI-INNOFORMCentrum obróbcze serii ER-VMC dzięki wielu unikatowym i bardzo praktycznym rozwiązaniom technicznym (np. konstrukcja stołu krzyżowego, wewnętrzne ożebrowanie kolumny wrzeciennika - PATENT czy chłodzenie śrub kulowych - PATENT) wyróżnia się na rynku pod względem dokładności i sztywności. Świetnie sprawdza się przy obróbce form, tłoczników czy w narzędziowniach i na liniach produkcyjnych. Może także być wyposażona w stół obrotowy i obrotowo uchylny umożliwiający pełną obróbkę 4-ro i 5-cio osiową.


RICHO-SZLIFIERKA-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMSzlifierka do wałków CNC, typ OGC. Maszyna sterowana numerycznie, szeroka gama modeli i wyposażenia dodatkowego. Łatwe programowanie dialogowe z wizualizacją procesu (krok po kroku uzupełnia parametry cykli szlifierskich). Masywny i solidny korpus szlifierki zapewnia sztywność i tłumienie drgań. Wysoka jakość szlifowania dzięki prowadnicom hydrostatycznym zapewniającym maksymalnie płynny i precyzyjny ruch.Możliwe wyposażenie w automatyczny układ pomiarowy przedmiotu obrabianego, co podnosi jakość obróbki oraz wydajność pracy, a także system antykolizyjny zwiększający bezpieczeństwo pracy.


Przyrząd Lubritool do automatycznego smarowania systemów mocowania narzędzi - RÖHM - Stosiko 61

ROHM-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
Innowacyjny przyrząd Lubritool do automatycznego smarowania systemów mocowania narzędzi. Lubritool zostaje automatycznie pobrany z magazynu narzędzi obrabiarki, wprowadzony do wrzeciona, aby w ciągu kilku sekund dozować idealnie dobraną dawkę środka smarującego do układu mocowania narzędzi. Systemy mocowania oprawek HSK wymagają obowiązkowego smarowania po ok. 75 roboczogodzinach lub ok. 20 000 cyklach wymiany narzędzi.


+GF+ Mikron VCE 1600 Pro - 3 osiowe centrum obróbcze - RYBACKI CNC PARTNER USŁUGOWE FREZOWANIE CNC - Stoisko 77
 RYBACKI-NOWOSC-TARGI-INNOFORM+GF+ Mikron VCE 1600 Pro - 3 osiowe centrum obróbcze  z przesuwami 1600x900x800 to najnowszy zakup firmy RYBACKI CNC PARTNER. Duży stół daje nam możliwość obrabiać duże detale, a wrzeciono 10 000 obrt z funkcją chłodzenia ułatwia wiercenie głębokich otworów. Dzięki sondzie pomiarowej RENISHAW OMP40-2 jesteśmy w stanie wykorzystać doskonałe parametry obrabiarki oraz kontrolować dokładność detali do 1μm. Dopełnieniem wysokiej precyzji jest sonda pomiaru narzędzia RENISHAW TS27R. Jednostka sterująca iTNC 620 Heidenhain umożliwia zachowanie najwyższej jakości, wysoki standard pracy w dobrym czasie i jest przyjazna dla naszych frezerów z ponad 15 letnim doświadczeniem.
S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o. - Stoisko 14:
1. Dłutownice Revtool
2. Narzędzia do gratowania otworów
3. Frezy okrawające z pierścieniem ochronnym
4. Materiały ścierne Xebec
5. Mini wrzeciona Toodle
6. Nagniataki Yamato
7. Nagniataki modułowe Yamato
8. Narzędzia napędzane
9. Okrawarki ostrzowe
10. Szczotki elastyczne
11. Szczotki ścierne Xebec
12. Znakowarki Borries
DLUTOWNICE-STM-NOWOSCI-INNFORM
Dłutownice Revtool pozwalają na tanie dospecjalizowanie tokarki, frezarki lub innej obrabiarki w maszyne do dłutowania prostych jak i skomplikowanych kształtów. Nie przeciąża się przy tym maszyny, ponieważ grubość warstwy skrawania to ok 0,1mm.NARZEDZIA-DO-GRATOWANIA-NOWOSCI-INNOFORM-STM

Narzędzia do gratowania otworów. Szeroki wachlarz możliwości, różne aplikacje i stopnie trudności podejścia do powierzchni. Oferujemy narzędzia które doskonale sprawdzają się do usuwania wypływek poobróbkowych.

FREZY-OKRAWAJACE-STM-NOWOSC-INNOFORM

Frezy okrawające z pierścieniem ochronnym nadają się doskonale do okrawania otworów skrzyżowanych lub wyjścia różnego rodzaju otworów. Dzięki zastosowanie pierścienia ochronnego okrawarki te nie rysują powierzchni wnętrza otworów lecz działają tam gdzie trzeba.XEBEC-STM-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Materiały ścierne Xebec, m.in. osełki. To innowacyjny produkt który nadaje się do precyzyjnego wygładzania powierzchni. Narzędzia te nie zawierają lepiszcza lecz są całe ścierniwem. Dzięki temu narzędzia nie zaklejają się urobkiem i mają zawsze 100% skrawającej powierzchni.
WRZECIONA-TOODLE-NOWOSCI-INNOFORM

Mini wrzeciona Toodle. Małe narzędzie umożliwiające dzięki chłodziwu lub sprężonemu powietrzu rozkręcić narzędzia skrawająco do 75.000 obrotów na minutę. Zakres chwytu narzędzie 3,4 lub 6mm.
/NAGNIATARKI-STM-NOWOSC-NA-INNOFORM

Nagniataki Yamato to innowacyjna technika bezwiórowego wygładzania powierzchni. Już przy naddatku 0,01-0,02 można uzyskać niepowtarzalnie gładką powierzchnię. Przy okazji nagniatania uzyskujemy umocnienie powierzchni, podwyższenie ochronny na korozję.

NAGNIATAKI-INNOFORM-I-NOWOSCI-OD-STM
Nagniataki modułowe Yamato, dzięki stale rozwijanym pracom projektowym pozwalają na wykonywanie prac w detalach o większych kształtach. Innowacyjny układ sprężyn wewnętrznych pozwala na bezpieczne prowadzenie obróbki mikroplastycznej na obrabiarkach.
NARZEDZIA-NAPEDZANE-STM-NOWOSC-NA-INNOFORM
Narzędzia napędzane do dłutowania Revtool. Innowacyjna i opatentowana technologia pozwala na znacznie dłuższe i powtarzalne prowadzenie prac dłutowania. Dzięki tym napędom znacznie oszczędzane są napędy maszyn, które do tej pory były znacznie obciążone ruchem posuwisto zwrotnym przy obróbkach kształtowych.
OKRAWARKI-STM-NOWOSC-NA-INNOFORM
Okrawarki ostrzowe z regulowaną agresywnością ostrza Michigan. Innowacyjna technologia w ostrzowym okrawaniu otworów skrzyżowanych lub wyjść i wejść do otworów. Od tej pory po operacji wiercenia lub odlewania można szybko pozbyć się wypływek, wiórów, gradów lub wykonać delikatne kontrolowane fazowanie.
SZCZOTKI-ELASTYCZNE-STM-NOWOSC-NA-INNOFORM

Szczotki elastyczne z kulkami ze ścierniwa. Sprawdzona konstrukcja i innowacyjne materiały ścierne stosowane do produkcji sprawiają iż mimo klasycznej konstrukcji są nadal innowacyjnym narzędziem do wydajnej obróbki okrawania, wygładzania lub korekty chropowatości w wielu dziedzinach.

SZCZOTKI-XEBEC-STM-NOWOSC-NA-INNOFORM
Szczotki ścierne Xebec to stale rozwijana rodzina narzędzi opartych o włosie ceramiczne. Dzięki włóknom ceramicznym można przeprowadzać precyzyjne obróbki wykańczania powierzchni po obróbkach skrawaniem. Materiał użyty do ich budowy nie wymaga chłodziwa, dodatkowo ma mniejsze zagrożenie rakotwórcze niż inne materiały stosowane do produkcji tego typu narzędzi.

ZNAKOWARKI-BORRIES-STM-NOWOSCI-NA-INNOFORM
Znakowarki Borries to niezawodne urządzenie do zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym, przetwórstwie tworzyw sztucznych, lotniczym, ogólnie przemyśle. Technologie znakowania mechanicznego wykorzystywane to innowacyjna technologia, nie posiadająca zagrożeń rakotwórczych jak jest to w przypadku laserów.Stal narzędziowa SF-2050 Super Hard/ MD Xtra - SCHMOLZ + BICKENBACH POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 84
SCHMOLZ-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMStal narzędziowa SF-2050 Super Hard/ MD Xtra produkowana jest przez północnoamerykańska Hutę Finkl Steel wchodzącą w skład koncernu Schmolz Bickenbach. Jej znakomite własności predysponują ją do stosowania w  przetwórstwie tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się: wysoką twardością ( 355-390 HB ) równomierną w całym przekroju, dobrą polerowalnością, znakomitą spawalnością i odpornością na zużycie ścierne jak również bardzo wysoką przewodnością cieplną. Świetnie nadaje się też do fakturowania fotochemicznego.

SECO TOOLS (POLAND) Sp. z o.o. - Stoisko 18:
1. Oprawki z tłumieniem drgań Steadyline®
2. Wiertła Perfomax
3. Dwustronne okrągłe płytki
SECO-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMOsiągnąć stabilne warunki pracy, nasze rozwiązanie: Steadyline®. Oprawki z tłumieniem drgań Steadyline® w znacznym stopniu poprawiają stabilność podczas operacji frezowania oraz toczenia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznie wyższych parametrów obróbki przy niższym poziomie hałasu i optymalniejszych warunkach pracy. Dzięki opatentowanemu przez Seco, pasywnemu systemowi tłumienia drgań oprawki Steadyline® umożliwiają zwiększenie wydajności, lepsze wykończenie powierzchni oraz większą trwałość ostrza i wrzeciona obrabiarki, tym samym, zmniejszając całkowity koszt produkcji.


SECO-WIERTLA-NOWOSCI-INNOFORM
Nowe wiertła Perfomax. Czas poprawić parametry wiercenia i zwiększyć trwałość ostrza dzięki nowym wiertłom Perfomax firmy Seco z płytką wymienną w nowym gatunku i poprawioną konstrukcją rowków wiórowych, co pozwala lepiej kontrolować i odprowadzać wióry.
seco-PLYTKI-NOWOSCI-INNOFORM
Dwustronne okrągłe płytki. Podwójne negatywne gniazda we frezach R2xx.28 to dodatkowa płytka na średnicy zwiększająca wydajności w porównaniu do serii R2xx.29. Dodatkowo to bezpieczne i łatwe indeksowanie, oszczędzające czas i ułatwiające obsługę.STÄUBLI ŁÓDŹ - Stoisko 83:
1. Termoregulacja form wtryskowych - multizłącza RMI, MCI do termoregulacji form wtryskowych
2. Termoregulacja form wtryskowych - multizłącza wysokotemperaturowe HTM do form
3. Termoregulacja form wtryskowych - rozdzielacze typu NCI
4.  Roboty przemysłowe - najnowsza generacja robotów TX2

STAUBLI-MCI-NOWOSC-INNOFORM
Termoregulacja form wtryskowych - multizłącza RMI, MCI do termoregulacji form wtryskowych. Zastosowanie multizłączy to najlepszy sposób, aby skrócić czas przezbrojenia formy, a tym samym podnieść możliwości produkcyjne danej wtryskarki. Dodatkowe korzyści to wyeliminowanie błędów związanych z niewłaściwym podłączeniem obiegów termoregulacyjnychSTAUBLI-HTM-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM2018
Termoregulacja form wtryskowych - multizłącza wysokotemperaturowe HTM do form. Nowym rozwiązaniem są multizłącza mogące pracować z medium o temp. do 300˚C. Wyposażone są w zawory o płaskiej powierzchni styku, co zapewnia bezpieczeństwo podczas rozłączania. Dodatkowo płyty są wyposażone w system kluczy kodowych uniemożliwiających błędne podłączenie.


STAUBLI-HTM-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM2018
Termoregulacja form wtryskowych - rozdzielacze typu NCI. Nowy system rozdzielaczy, dzięki swojej unikalnej konstrukcji, pozwala stworzyć wysoce zoptymalizowany system obiegu termoregulacyjnego z centralnym zasilaniem. Możliwość obrotu przyłączy czyni go niezwykle ergonomicznym rozwiązaniem.ROBOT-NOWOSCI-NA-INNOFORM2018
Roboty przemysłowe - najnowsza generacja robotów TX2. Nowa seria 6-osiowych robotów przemysłowych TX2 to nie tylko wysoka wydajność i precyzja ale również innowacyjne rozwiązania jeśli chodzi o współpracę robota z człowiekiem na linii produkcyjnej. Zastosowanie innowacyjnych mechanizmów bezpieczeństwa umożliwia taką kooperację. MES PHARIS® unikalny system realizacji produkcji - STIGO Stoisko 41
STIGO-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
MES PHARIS® to unikalny system realizacji produkcji opracowany przez UNIS. MES PHARIS® obejmuje złożone spektrum funkcji umożliwiających optymalizację procesu produkcyjnego od momentu wydania zlecenia produkcyjnego do planowania produkcji, kontroli produkcji, monitorowania, w tym dokumentacji produkcji, aż do wydania gotowych lub półproduktów. MES PHARIS Sprawdza się zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Program jest kompatybilny z różnorodnymi maszynami, a interfejs może zostać zintegrowany z zewnętrznymi systemami (ERP, systemy jakości, itp.)


Tokarka konwencjonalna TX 5216 - STÜRMER MASZYNY – Stoisko 33
STUERMER-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMTokarka konwencjonalna TX 5216. Precyzyjna oraz sztywna tokarka z cyfrowym odczytem DP700 NEWALL, imakiem szybkozmiennym oraz uchwytem 3-szczękowym 315 mm. Obrabiarka z szybkim posuwem wzdłużnym i poprzecznym, przelotem wrzeciona 80 mm, średnicą toczenia nad łożem 520 mm oraz rozpiętością w kłach 1600mm. Maszyna posiada szereg innowacyjnych rozwiązań np.: pełne oświetlenie LED w górnej osłonie; osłona ochronna uchwytu tokarskiego, obracana na pierścieniu prowadzącym; ruchoma, funkcjonalna osłona przestrzeni roboczej (suportu narzędziowego) na górnych  prowadnicach; efektywna, wysoka osłona tylna wraz z górną.

STUERMER-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMFrezarka uniwersalna MT220S. Wszechstronna frezarka konwencjonalna – konsolowa. Ciężka, masywna wersja z wysokiej jakości żeliwa Meehanite. Posiada wrzeciono pionowe oraz poziome ze stożkami ISO 50 DIN 2080. Zastosowana dwu skrętna głowica pionowa z manualnym wysuwem belki. Ergonomiczny pulpit sterowniczy na wiszącym ramieniu z cyfrowym wskaźnikiem położenia w trzech osiach. Maszyna z napędem servo, które umożliwia uzyskanie płynnej regulacji posuwów we wszystkich trzech osiach przesuwu stołu. Wielkość stołu 1650x360mm, przesuw osi X: 1300mm oraz maksymalne obciążenie stołu: do 450kg.    


SUMARIS - Stoisko 43:
1.
Piggy One urządzenie spawalniczo naprawcze
2. Drukarka
ORLAS CREATOR®
SUMARIS-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
Piggy One urządzenie wykorzystujące najnowszą technologię ultradźwiękową, niezawodny ultradźwiękowy system polerski PiggySonic Mark3, oraz Piggy Welder 3 Power precyzyjne urządzenie spawalniczo naprawcze. Każde z nich w połączeniu z wysokiej jakości uchwytami do spawania, polerowania czy szlifowania oraz po zastosowaniu odpowiednich narzędzi, zapewni doskonałe rezultaty pracy oraz zagwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy.SUMARIS-KOLEJNA-NOWOSC-INNOFORM
ORLAS CREATOR® to pierwsza niedroga drukarka 3D do metalu, zaprojektowana specjalnie dla małych i średnich firm. ORLAS CREATOR w połączeniu z autorskim oprogramowaniem CAD / CAM i inteligentnym, przyjaznym dla użytkownika interfejsem ORLAS CREATOR® jest funkcjonalnym, kompletnym systemem drukującym 3D nie potrzebującym innych urządzeń lub oprogramowania
TENACO Sp. z o.o. - Stoisko 90:
1. Makita - bezprzewodowy system AWS
2. Mikrometr MDH-25M
3. Telecentric 70K
4. Znakowarka laserowa  marki PRECITOOL

makita-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM

Makita - bezprzewodowy system AWS. Umożliwia bezprzewodowe podłączenie odkurzacza oraz elektronarzędzia za pomocą bluetooth dzięki czemu odkurzacz uruchamia się automatycznie w momencie uruchomienia elektronarzędzia. Zasięg transmisji to aż 10 metrów.


mikrometr-tenaco-nowosci-na-innoform
Mikrometr MDH-25M. Jedyny na świecie wysokiej dokładności mikrometr z odczytem do 0,0001mm! Wykorzystuje innowacyjny obrotowy przetwornik ABS o rozdzielczości 0,1 μm oraz wysokiej precyzji technologię wytwarzania śruby w celu zredukowania błędu przyrządu do 0,5 μm i uzyskania najwyższej dokładności . Wysokiej sztywności kabłąk i zaawansowany mechanizm stałego nacisku oferują doskonałą  stabilność pomiaru.


telecentric-tenaco-nowosc-na-innoform

Telecentric 70K. TeleCentric, the centric clamp for 5-sided machining. Due to the construction and the centric telescoping spindle, the disturbing contours remain independent of the chuck capacity. Excellent accessibility is ensured from all sides. The quick jaw change system fitted as standard reduces tooling times and increases flexibility.
znakowarka-tenaco-nowosc-innoform
Znakowarka laserowa  marki PRECITOOL znakomicie nadaje się do precyzyjnego i szybkiego znakowania i grawerowania na metalach, tworzywach, skórze, szkle i innych. Jej niewielkie wymiary oraz niska waga pozwalają na łatwy transport oraz pracę w miejscu gdzie urządzenie jest potrzebne najbardziej. Metody które udostępnia znakowarka to: grawerowanie/ablacja, spienianie, wyżarzanie, odbarwianie.Elektroda drutowa w otulinie typu GAMMA - gwarancja wzrostu prędkości o 30%. - TRANSCORN Sp. z o.o. - Stoisko 35
TRANSCORN-KOLEJNA-NOWOSC-TARGOW-INNOFORMW lutym tego roku włączyliśmy do swojej oferty nowy produkt marki Bedra Berkenhoff. Elektrodę drutową Boline H. Jest to elektroda drutowa zbudowana z mosiądzu oraz otuliny mosiężnej o zwiększonej zawartości cynku. Pierwsi klienci używający Boline H w Polsce potwierdzili wzrost prędkości cięcia o 30%. Jak również potwierdzili,że elektroda nie osypuje się i nie zrywa. Jakość godna tej marki. Drut sprawdził się zarówno na japońskich jak i na szwajcarskich elektrodrążarkach drutowych.Dodatkowo informujemy ,że ponownie jesteśmy dystrybutorem elektrod drutowych marki Bedra w Polsce i w krajach Bałtyckich.Pragniemy przypomnieć,że firma Transcorn była pierwszym i przez wiele lat jedynym dystrybutorem firmy Bedra Berkenhoff w Polsce.Na moment zaprzestaliśmy współpracy z firmą Bedra Berkenhoff. Od początku 2018 roku ponownie oferujemy produkty tej znanej i cenionej firmy naszym klientom. Zapraszamy do testów.

System UniFirma AS - UNIFACTOR S.A. - Stoisko 107

UNIFACTOR-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM2018

System UniFirma AS: ukrywanie cen sprzedaży i cen zakupu dla poszczególnych użytkowników systemu. Drugim rozszerzeniem systemu jest skalowanie rozdzielczości panela produkcyjnego.VISI POLSKA – Stoisko 96:
1. Przemysłowa drukarka 3D VSHAPER 270
2. VISI 2018 R1
VSHAPER-NOWOSC-TARGOW-INNOFORMPrzemysłowa drukarka 3D VSHAPER 270. VSHAPER 270 to drukarka 3D dedykowana do tworzenia przemysłowych wydruków z PLA, ABS, PMMA, PA, PET-G, HIPS, PV i PC cechujących się wysoką jakością ich wykończenia. Charakteryzuje ją zamknięta komora robocza, podgrzewana platforma, wentylacja z użyciem filtra węglowego oraz ekstruder V-Port 2.0 z portem na dwie głowice V-JET 2.0, które pozwalają na drukowanie dyszami o średnicy od 0,2 do nawet 1,2 mm. Stabilna konstrukcja drukarki pozwala na bezawaryjną i ciągłą pracę urządzenia w zastosowaniu przemysłowym.


VISI_NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
VISI 2018 R1 to system CAD/CAM do projektowania oraz wytwarzania form wtryskowych i narzędzi postępowych. Oferuje unikalne połączenie aplikacji, w pełni zintegrowane modelowanie krawędziowe, bryłowe i powierzchniowe oraz programowanie obróbki 2D, 3D i 5-osiowe z definicją przejść szybkościowych. VISI 2018 R1 została wzbogacone o wiele nowych usprawnień m.in. funkcje związane z inżynierią odwrotną, liczne ulepszenia w module Blank do rozwijania zagięć nieliniowych, rewizja algorytmu dla modułu Flow – redukcja czasu obliczania o 40% oraz nowe, ulepszone strategie obróbki 2.5D i 3D. Została wprowadzona również licencja edukacyjna skierowana w szczególności dla szkół, uniwersytetów oraz instytutów technicznych.


WADIM PLAST Sp. z o.o. - Stoisko 103:
1. Oprogramowanie do symulacji CADMOULD® 3D-F
2. Systemy gorąco-kanałowe WITOSA

WADIM-PLAST-NOWOSC-TARGOW-INNOFORMCADMOULD® 3D-F w nowej odsłonie. Począwszy od wersji 10.0 oprogramowanie do symulacji Cadmould 3D-F zostało wyposażone w nowy interface użytkownika. Jest on nie tylko przejrzysty ale także funkcjonalny. Nowy pasek menu zastępuje tak zwany Simcon- Toolbar, który był dotychczas używany. Idąc z duchem czasu pod względem technologii programowania – interface dostarcza znacznie więcej informacji przy użyciu tej samej ilości miejsca. Pasek menu zawiera wyrafinowane graficznie i jednocześnie unikalne ikony. Intuicyjny interface użytkownika z menu szybkiego uruchamiania zawiera tylko dziesięć ikon. Dodatkowa część menu służy do projektowania i zapisywania tworzonych symulacji. 


WADIM-PLAST-KOLEJNA-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM

Firma WADIM PLAST po raz pierwszy podczas Targów INNOFORM będzie miała przyjemność przedstawić nową firmę partnerską, producenta systemów gorąco-kanałowych, firmę WITOSA.ZAKŁAD AUTOMATYKI PRZEMYSŁOWEJ B.P. s. c. – Stoisko 70:
1. Generator BP16p dla drążarek ubytkowych
2. Blok wyładowczy dla wycinarek elektroerozyjnych
ZAP-NOWOSC-TARGOW-INNOFORM
Generator BP16p dla drążarek ubytkowych. Generator BP16p poszerza możliwości drążarek ubytkowych produkcji ZAP BP o: tworzenie programów wykonawczych opartych na kodach G i M, automatyczną zmianę parametrów pracy w trakcie procesu obróbczego, prowadzenie procesu drążenia po dowolnym odcinku w przestrzeni obróbczej. Ponadto oferuje przechowywanie do 20 programów wykonawczych w wewnętrznej pamięci sterownika.

Blok wyładowczy dla wycinarek elektroerozyjnych. Generator BP05d- nowe rozwiązanie bloku wyładowczego pozwala uzyskać większą wydajność przy lepszej powierzchni. Wzrost wydajności do 100mm2 /min przy niskich kosztach eksploatacji ( 4zł. / godz. pracy ). Możliwość obróbki materiałów kompozytowych.
 

Uniwersalny przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających ZOLLER smile / pilot 2mT - ZOLLER POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 23
ZOLLER_POLSKA-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORMUniwersalny przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających ZOLLER ››smile / pilot 2mT‹‹. To doskonałe rozwiązanie dla zakładów produkujących pojedyncze detale lub w małych seriach, gdzie zachodzi konieczność częstego przezbrajania obrabiarki, wymiany narzędzi w magazynie, a co za tym idzie, niepożądany wzrost kosztów międzyoperacyjnych. Z pomocą przyrządu »smile / pilot 2mT« można w bardzo szybki sposób zminimalizować koszty produkcyjne. Dodatkowym usprawnieniem może być transfer zmierzonych danych do maszyny obróbczej jako pojedynczego narzędzia lub całego pakietu narzędzi.