TARGI_INNOFORM_2020

Nowości podczas Targów INNOFORM®

Nowości na stoiskach Wystawców Targów INNOFORM®

A. MARCINIAK OT Sp. z o.o. - Stoisko 56:

 • System odpowietrzający SGD
SGD to system odpowietrzający oparty na konstrukcji mechanicznej umożliwiającej na szybkie odprowadzenie gazów otworem, zmykającym się automatycznie pod naporem napływającego na zawór tworzywa. Innowacyjna konstrukcja gwarantuje drożność przez cały okres eksploatacji, a niewielkie rozmiary (Ø4mm) pozwalają na montaż w miejscach do tej pory niedostępnych,  aplikację w gnieździe we wskazanym przez analizy miejscu, oraz na elementach ruchomych, jak suwaki.

AUTOMATECH -  Stoisko 22:
 • Modernizacja układów sterowania w oparciu o sterownik Simatic S7-1500 Fail safe, Siemens
 • Wizyjna kontrola jakości z wykorzystaniem kamer z oprogramowaniem ViDi, Cognex
 • Systemy bezprzewodowego sterowania z funkcjami bezpieczeństwa, Jay électronic
Wymiana sterowania na nowoczesną platformę sprzętową. Wykonujemy migracje sterowników S5 na S7: dobieramy sprzęt (WE/WY), przygotowujemy tabele zmiennych i readresację, przygotowujemy zmiany w dokumentacji elektrycznej, bloki specjalne, tak żeby ich działanie było analogiczne do poprzednich. Projektujemy i adaptujemy program, wykonujemy walidację programu przez niezależnego kompetentnego programistę, wymieniamy sprzęt (wyspy, CPU, sieć) na linii.

Wykonujemy aplikacje z wykorzystaniem VisionPro ViDi firmy Cognex. Oprogramowanie oparte na technologii głębokiego uczenia się: wykorzystuje AI do optymalizacji analizy obrazu w aplikacjach. Korzystając z informacji zwrotnych, umożliwia odróżnienie dopuszczalnych odchyleń od faktycznych wad produktu. Jest to narzędzie doskonałe do rozwiązywania problemów zbyt trudnych dla programów opartych na tradycyjnej wizji maszynowej.

Stosujemy moduły operatorskie serii BETA Jay électronique do specjalistycznych rozwiązań  zdalnego sterowania bezpieczeństwem radiowym w szeroko rozumianej logistyce, m.in. przenoszenie, obsługa naziemna dla towarów. Do zastosowania w każdym parku maszynowym i gałęzi przemysłu dzięki różnorodnym funkcjom, wariantom, akcesoriom i możliwym konfiguracjom – wg indywidualnych  potrzeb klienta.


BAUMALOG Sp. z o.o. – Stoisko 133:
 • Automatyczny regał windowy Modula Lift
Regał windowy Modula to idealne rozwiązanie do magazynowania wszelkich produktów przemysłowych, komponentów, części zamiennych i narzędzi we wszystkich możliwych branżach. Pomaga poprawić procesy logistyczne zwiększając wydajność i elastyczność magazynu. Główną jego zaletą jest optymalizacja przestrzeni - pozwala odzyskać nawet 90% powierzchni magazynowej. Do tego należy dodać oszczędność czasu, bezpieczeństwo towarów, poprawę dokładności, redukcję ryzyka.
BGM MOLYDAL Sp. J. – Stoisko 96:
 • PLASTIMOLD AL - środek antyadhezyjny do form
Środek antyadhezyjny do form PLASTIMOLD AL - uzupełnił on asortyment firmy o preparat bez-silikonowy z atestem spożywczym. Dedykowany jest do produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego oraz zabawek. Umożliwia dalsze procesy (klejenie, malowanie, sitodruk itp.) bez potrzeby odtłuszczania detalu.

CBT POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 120:
 • Smar silikonowy
Smar silikonowy bez zapachu i koloru, produkowany na bazie metylosinoxanu - oleju silnikowego. Pełni doskonałą funkcję smarną, izolacyjną oraz ochronną różnych materiałów. Wodoodporny, chroni powierzchnię przed agresywnym działaniem oparów, dymu. Może być wykorzystywany jako powłoka ochronna przeciw utlenianiu się powierzchni metalowych, miedzianych, brązowych, mosiężnych, srebrnych. Przez długi czas utrzymuje powierzchnię błyszczącą.

CNCART MAREK FIOŁKA – Stoisko 93:
 • KENtip FS wiertło modułowe
 • Duo-Lock modułowy system frezarski
Nowe modułowe wiertło KenTIP FS obejmuje więcej zastosowań i zapewnia lepszą wydajność niż jakikolwiek inny modułowy system, zapewniając znaczne oszczędności kosztów i uproszczenia procesów  w warsztacie. Maksymalna wydajność oraz żywotność nawet w niestabilnych warunkach pracy.

Duo-Lock modułowy system frezarski. Technologia, która znacznie zwiększa szybkość frezowania i trwałość narzędzia. Po raz pierwszy modułowy system frezowania może osiągnąć wydajność podobną do najnowszej generacji frezów węglikowych. Krótka konstrukcja i promienie narożne zapewniają stabilność i zmniejszają siły ugięcia. Idealnie nadaje się do wykonywania zastosowań o dużym zasięgu na maszynach tokarskich i napędzanych narzędziach na tokarkach.                  

DORMER PRAMET – Stoisko 141:

 • Dwustronna płytka WNHX04 z sześcioma krawędziami skrawającymi
Nasza rodzina ekonomicznych narzędzi frezarskich, stosowanych podczas produkcji form i matryc została powiększona o nowe linie narzędzi przeznaczonych do obróbki półwykończeniowej i wykończeniowej. Jedną z naszych nowości jest dwustronna płytka WNHX04 z sześcioma krawędziami skrawającymi. W tym przypadku zastosowano opatentowaną krawędź wiper, która zapewnia bardzo niską chropowatość ścianek i powierzchni czołowych obrabianych przedmiotów oraz skraca czas skrawania.

EMPLAST – Stoisko 81:

 • System Orca
System Orca to system pomiarowy do określania bezdotykowego przepływu objętościowego i temperatury mediów ciekłych za pomocą podwójnego czujnika ultradźwiękowego. Zespół czujników można zamontować bezpośrednio na rurociągu przy przyłączu chłodzącym maszyny i można go bezpośrednio podłączyć do wylotu każdego kanału chłodzącego formy. Pomiary są widoczne na wyświetlaczu jednostki czujnikowej, a jednocześnie dane są przekazywane do wyświetlacza.
FANUC - Stoisko 84:
 • Centra obróbcze FANUC Robodril
Centra obróbcze FANUC Robodrill prezentujące procesy: ciężka obróbka stali C45, a w tym: wiercenie wiertłem Ø50, gwintowanie M24 na sztywno, wiercenie głębokich otworów 30D na maszynie D21LiB5 (prędkość obrotowa wrzeciona 10,000 rpm), wyposażonej w wannę na chłodziwo z wysokowydajną pompą 7 MPa, której ciśnienie można regulować za pomocą funkcji M.3-osiowa obróbka elektrody z miedzi elektrolitycznej, a także 5-osiowe frezowanie formy wentylatora komputerowego (prędkość obrotowa wrzeciona 24,000 rpm). Oba procesy wykorzystują innowacyjną funkcję Nano Smoothing występującą w wersji trzy- jak i pięcioosiowej, która gwarantuje doskonałą jakość obrabianej powierzchni.

ERMET s.c. - Stoisko 138:

Usługi na nowej w ofercie firmy drążarce wgłębnej FORM 30, której powierzchnia robocza stołu wynosi 800x600.

GEFRAN Spa – Stoisko 5:
 • Seria czujników Sensormate
Firma Trans-West jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Gefran, która w ostatnim czasie rozszerzyła swoją ofertę o serię czujników do pomiaru naprężeń SENSORMATE. Służą one m. in. do pomiarów naprężeń mechanicznych kolumn wtryskarek i innych części maszyn. Dają one możliwość uzyskania najlepszej jakości produktu końcowego jak i powtarzalności produkcji. Zapobiegają też uszkodzeniom mechanicznym skutkującym długim przestojem maszyny.
HIKOKI POWER TOOLS POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 120:
 • Wiertarko wkrętarka Hikoki model DS36DA
Nowa wiertarko wkrętarka Hikoki model DS36DA w technologii MultiVolt. Wyposażona w nowoczesny silnik bezszczotkowy o zwiększonej efektywności względem tradycyjnych silników szczotkowych. Dzięki wysokiej mocy – 138Nm jest bardzo uniwersalnym narzędziem, pracuje z wiertłami, otwornicami, koronami wiertarskimi. Nawet przy ciągłej pracy narzędzia 36 V MULTI VOLT są mniej podatne na zatrzymanie z powodu przegrzania niż ich odpowiedniki 18V.

HSM POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 129:

 • Belownica pionowa HSM V-Press 860 plus B
Siła nacisku 60 ton i otwór zasypowy o szer. 1500 mm to główne atuty tej wyjątkowej belownicy. Dodając do tego jej cichą pracę oraz energooszczędność wynikającą z zastosowania technologii szybkiego ruchu, mamy idealne rozwiązanie dla utylizacji odpadów opakowaniowych - szczególnie wielkogabarytowych
I-COBOTY-  Stoisko 125:
 • Roboty współpracujące z człowiekiem marki Hanwha
I-COBOTY przedstawiają na rynku polskim nowość: roboty współpracujące z człowiekiem marki Hanwha, które nie tylko automatyzują pracę ręczną ale również zapewniają bezpieczne i wygodne środowisko pracy oraz skutecznie ograniczają koszty operacyjne. Posiadając małą wagę i graficzne programowanie idealnie odnajdują się w każdej produkcji, nie tylko tej wieloseryjnej. Gwarantują optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz elastyczność w różnych aplikacjach. I-COBOTY to inwestycja w przyszłość.

INAUTOM POLAND – Stoisko 71:
 • Szybkobieżne wtryskarki Tederic
W pełni elektryczne szybkobieżne wtryskarki słynącej z niezawodności marki Tederic. Zapewniają one wysoką precyzję oraz stabilny proces; umożliwiają wykonywanie wtrysków przy wysokiej prędkości oraz znaczne skrócenie czasu cyklu. Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie od 30% do 70% energii w stosunku do porównywalnych maszyn hydraulicznych.
INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA – Stoisko 124:
 • Narzędzia ścierne przeznaczone do obróbki powierzchni kamiennych i betonowych
Narzędzia ścierne supertwarde o osnowie polimerowej przeznaczone do obróbki powierzchni kamiennych i betonowych. Nowa kompozycja osnowy polimerowej do spiekanych narzędzi diamentowych przeznaczonych do polerowania powierzchni betonowych i kamiennych znajdujących zastosowanie jako posadzki w halach produkcyjnych, marketach czy też obiektach użyteczności publicznej. Opracowany materiał pozwala na wyeliminowanie substancji szkodliwych w produkcji i zastąpienie ich tworzywami, do których nie jest konieczne stosowanie szczególnych środków ochrony własnej.

JORGENSEN EASYTECH - Stoisko 114

 • Robot wielostanowiskowy
 • Alternatywa do dedykowanych przyrządów i uchwytów
 • Elastyczny chwytak podciśnieniowy

 Słynne roboty współpracujące UNIVERSAL ROBOTS mogą pracować bez klatki bezpieczeństwa. A jak są zamontowane na wózkach EASY ROBOTICS to bardzo łatwe jest ich przeniesienie pomiędzy stanowiskami pracy. 

Wykorzystany do montażu, spawania i innej produkcji, system HEXAPOD FLEX HEX umożliwia bardziej opłacalną konfigurację linii produkcyjnej, ograniczenie przechowywania szablonów i szybszą adaptację do bardzo różnych serii produkcyjnych.

ONROBOT VG10 to produkt typu podłącz i produkuj do zastosowania z robotami Universal Robots. Nie wymaga doprowadzenia powietrza, brak zewnętrznych przewodów, informacje zwrotne z czujników podciśnienia, elastyczne ustawienie ramion, dwie strefy podciśnienia, wyposażony w zmieniarkę narzędzi, udźwig 10 kg.
KS TOOLS WERKZEUGE-MASCHINEN GmbH - Stoisko 120:
 • Klucz udarowy miniMONSTER xtreme ligh
KS Tools opracował bardzo mocny klucz udarowy, który dba również o plecy użytkownika - miniMONSTER xtreme light. Klucz ten otrzymał rekomendację Aktion Gesunder Rücken (kampania "Zdrowe plecy") za swoją lekkość co idzie w parze z olbrzymią siłą. Jego imponujący moment obrotowy wynosi 1390 Nm przy czym klucz jest bardzo cichy bo ma zaledwie 113 decybeli. Ma to również relaksujący wpływ na gorączkowe tempo pracy  warsztatów.

LUSTAR-BRAFORM - Stoisko 142:
 • QuestSystem
QuestSystem to wymyślona w naszej firmie zupełnie nowa idea przechowywania i segregowania przedmiotów codziennego użytku. Pojemniki modułowe i przenośne organizery,wchodzące w skład serii wyróżniają się dobrą widocznością przechowywanych przedmiotów. System pozwala na budowanie regałów dopasowanych do różnego rodzaju powierzchni, tworząc wytrzymałe konstrukcje.
MITSUBISHI MATERIALS – Stoisko 49:
 • Wielofunkcyjne frezy ARM
Wielofunkcyjne frezy ARM do obróbki form i tłoczników. Nowy frez wielofunkcyjny serii MPlus umożliwia wysokowydajną obróbkę form i tłoczników. Wysoka sztywność korpusu oraz specjalnie wzmocniona krawędź skrawająca zapewniają stabilną obróbkę, nawet przy dużych posuwach. Konstrukcja narzędzia zapewnia doskonałe odprowadzanie wióra, wspomagane przez wewnętrzny nadmuch powietrza, dzięki czemu frez ARM idealnie nadaje się do obróbki zgrubnej, np. przy frezowaniu głębokich gniazd. Bogaty wybór gatunków płytek skrawających Mitsubishi serii Σ-Miracle sprawia, że frez ARM jest narzędziem uniwersalnym, odpowiednim do skrawania szerokiego zakresu materiałów.

OSG POLAND Sp. z o.o. – Stoisko 53:
 • Frezy do gwintów z serii AT-1
 • Sprawdziany DCT
Frezy do gwintów OSG z serii AT-1  z lewą spiralą, prawo-tnące  bardzo usprawniają proces. Główna wada frezów z prawą spiralą: odpychanie, praca udarowa została dzięki  serii frezów AT-1 wyeliminowane. 

Sprawdziany DCT– sprawdziany do  ustalania korekty promienia przy  frezowania gwintu. Prosty pomiar średnicy podziałowej gwintu pokazuje jaką korektę promienia zastosować.  Nie musisz zgadywać !


PENCOM - Stoisko 60:
 • LSZ Low Stress Zerts
LSZ Low Stress Zerts – wkładki gwintowe do tworzyw dostarczane z opracowanym wzorem zaokrąglonych radełek, który zmniejsza naprężenia w wrażliwych amorficznych tworzywach termoplastycznych. Dwustronna symetryczna konstrukcja ułatwia automatyczne podawanie, eliminując potrzebę orientacji podczas instalacji.

PEWAG POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 123:

 • Hak pewag levo LH5 sterowany radiowo
Trudny dostęp do podnoszonego ładunku: haki pewag levo mogą być wykorzystywane do pracy na dużych wysokościach lub w skrajnie trudnych temperaturach (od -20° do +60°C). Prace prowadzone w niebezpiecznych warunkach: zastosowanie haków pewag levo podnosi poziom bezpieczeństwa pracowników - w szczególności w procesach o dużej intensywności pracy. Niebezpieczne sytuacje mogą zostać wyeliminowane dzięki automatycznemu zahaczaniu i odhaczaniu ładunków.
Redukcja siły roboczej: dzięki zastosowaniu haków pewag levo przemieszczanie ładunków w transporcie bliskim stało się łatwiejsze; operatorzy suwnic są w stanie zaczepić i odhaczyć ładunki samodzielnie.

SPIE POLSKA - Stoisko 16

 • Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
 • Wodne i gazowe systemy gaszeniowe
Oferujemy stacje ładowania pojazdów elektrycznych w pełnym zakresie mocy: od 3,7 kW, przez 22 kW, 50 kW, aż do 600 kW do ładowania autobusów. Zapewniamy wykonanie dokumentacji projektowej, dobór techniczny, dostawę, montaż i uruchomienie sta­cji oraz ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Ofertę adresujemy do instytucji wyznających ideę smart city oraz biznesu, dla którego e-mobilność to szansa na optymalizację kosztową floty oraz wyraz odpowiedzialności.

Wodne i gazowe systemy gaszeniowe – projektujemy, instalujemy i uruchamiamy najbardziej wymagające systemy, dostosowane do specyfiki chronionego obiektu. W naszej ofercie znajdują się systemy gaszenia gazem, wodą (tryskaczowe, zraszaczowe i pianowe) oraz mgłą wodną AQUASYS. Doskonale znamy specyfikę różnego rodzaju budynków i rekomendujemy odpowiednie urządzenia, które szybko i skutecznie wykrywają pożar i samoczynnie rozpoczynają akcję gaśniczą.
STANLEY BLACK & DECKER POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 120:
 • Lampa inspekcyjna FACOM Find My LIGHT (779.CL5)
Lampa inspekcyjna FACOM Find My LIGHT (779.CL5) – Zapobiegaj zgubieniu lampy warsztatowej, korzystając z nowych technologii. Nowoczesna lampa połączona z bazą dokującą automatycznie sygnalizują, kiedy Twoja lampa oddali się od warsztatu na odległość większą niż przewidywana w systemie konfiguracyjnym. Wytrzymała, odporna, kompaktowa, zapewnia intensywne oświetlenie badanego obszaru – to tylko niektóre zalety lampy. Przekonaj się sam!

TMA AUTOMATION – Stoisko 63:
 • Roboty serii TMA microLINE
Najmniejsze roboty serii TMA microLINE to niezwykle użyteczne narzędzia zarówno do prac typu Pick & Place ale także do paletyzacji detali np. w pojemnikach zbiorczych czy kartonach. Innowacyjne oprogramowanie zastosowane w prezentowanym na Targach INNOFORM robocie TMA microLINE umożliwia niezwykle łatwą i intuicyjną jego obsługę. Układanie programów Pick & Place a zwłaszcza paletyzacji trwa teraz tylko kilka minut.

TRANS-WEST GmbH Sp. z o.o. - Stoisko 5:

 • Enkodery firmy Heidenhain
Firma Trans-West rozszerzyła zakres swojej oferty o części zamienne do maszyn CNC jak np. enkodery firmy Heidenhain. Ponadto jesteśmy przedstawicielem firm świadczących usługi naprawy automatyki przemysłowej (Fanuc, Siemens, Heidenhain) oraz usługi regeneracji wrzecion do obrabiarek CNC.


UFS – Stoisko 49:
 • Gwintownik maszynowy UFS K24
Wysokowydajny gwintownik maszynowy UFS K24 wykonany ze stali proszkowej PM3 przeznaczony do pracy wysokimi parametrami w materiałach Rm1400N/mm. Podwójna powłoka TXC z właściwościami odprowadzania temperatury oraz wysoce odporna na ścieranie. Specjalna geometria przeznaczona do gwintowania 3,5xD połączona z wewnętrznym chłodzeniem, ułatwiająca odprowadzanie i łamanie wióra.

VISI POLSKA – Stoisko 66:
 • Przemysłowa drukarka 3D VSHAPER 500
 • VISI 2019 R1
VSHAPER 500 to przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 430/430/450 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Maszyna umożliwia wykonywanie wydruków z dwóch materiałów w jednym procesie. Zastosowanie w procesie drukowania przyrostowego, materiału zasadniczego w zestawieniu z tworzywem podporowym, pozwala tworzyć niezwykle skomplikowane detale wielkogabarytowe z wyjątkową precyzją.

VISI 2019 R1 to system CAD/CAM do projektowania oraz wytwarzania form wtryskowych i narzędzi postępowych. Oferuje unikalne połączenie aplikacji, w pełni zintegrowane modelowanie krawędziowe, bryłowe i powierzchniowe oraz programowanie obróbki 2D, 3D i 5-osiowe z definicją przejść szybkościowych. Oprogramowanie wspomaga symulację wtrysku, pozwalając na analizę wszystkich faz procesu - począwszy od wypełnienia, przez docisk, aż do fazy odkształceń. System umożliwia rozwijanie geometrii nieliniowej wraz z obliczaniem obszarów bezpiecznych oraz efektem sprężynowania.

WIHA WERKZEUGE GmbH - Stoisko 120:
 • Wkrętak elekryczny speedE®
Dzięki wkrętakowi elekrycznemu  speedE® czynności związane z wkręcaniem i wykręcaniem wykonuje się przynajmniej 2 razy szybciej w porównaniu do normalnego wkrętaka, a funkcja ochrony materiału daje użytkownikowi pełną kontrolę siły dokręcania. Przy osiągnięciu 0,4 Nm następuje, w celu ochrony materiału, automatyczne wyłączenie elektrycznego wspomagania, a końcowe dokręcenie śruby można przeprowadzić ręcznie i z wyczuciem.

YG-1 POLAND – Stoisko 113:
 • Narzędzia monolityczne
Najnowsze rozwiązania dla klientów Die & Mold. Nowe narzędzia monolityczne: V7 Plus z łamaczem wiórów, X-Power PRO, Alu-Power HPC, Sine-Power, YG5X, Dream Drills Titanium, Dream Drills Inconel, Prime High Performance Taps, I-One Drills ,  narzędzia na płytki wymienne z nowymi płytkami do toczenia rowków z serii TD, oraz nowe gatunki do toczenia stali nierdzewnych YG211, TG213 oraz YG214.