TARGI_INNOFORM_2021

Konkurs Targowy

Organizatorzy Targów INNOFORM® juz po raz trzeci wyłonili zwycięzców 3 edycji konkursu targowego. Najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje oceniane były w następujących kategoriach:

  • forma wtryskowa i jej otoczenie (systemy gorąco kanałowe, elementy znormalizowane, części nieznormalizowane w budowie form, systemy termostatujące, chłodzące oraz czyszczące, stale narzędziowe, materiały pomocnicze, systemy odbioru i konfekcjonowania wyprasek, techniki mocowania, zarządzanie wytwarzaniem form wtryskowych)

  • techniki pomiarowe i przyrostowe oraz oprogramowanie CAE (stykowe i bezstykowe systemy pomiarowe, systemy do addytywnego wytwarzania i inżynierii odwrotnej, wsparcie numeryczne CAD/CAM)

  • technologie wytwarzania (ubytkowe technologie obróbki metali, obróbka cieplno – chemiczna, obróbka wykańczająca powierzchni, powłoki ochronne, technologie regeneracji form wtryskowych, technologie przyrostowe, technologie spajania)

  • maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze (frezarki, drążarki, spawarki, frezy itp.)

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dra hab. inż. Tomasza Sterzyńskiego przyznała następujące nagrody:

 w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze

  • Główna nagroda - statuetka Łuczniczki - w konkursie targowym dla Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i sposób nagniatania powierzchni krzywoliniowych obrotowych z rejestracją on-line wartości siły.
  • Wyróżnienie w konkursie targowym dla CNC Art Marek Fiołka za frez KOR 5 Producent: Kennametal Europe GmbH

" Nagrodę otrzymaliśmy za diamentowe  narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i rejestracją on-line wartości siły. Targi INNOFORM® są pierwszym miejscem, na którym zaprezentowaliśmy nasz opatentowany produkt. Jest nam bardzo miło, że został on doceniony przez Komisję Konkursową i że otrzymaliśmy nagrodę główną. W Międzynarodowych Targach Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® bierzemy udział od pierwszej edycji, ponieważ są to jedyne targi o tym charakterze na północy Polski. W Bydgoszczy oraz okolicy jest bardzo dużo narzędziowni oraz firm zajmujących się przetwórstwem, co powoduje, że region kujawsko-pomorski jest dla Instytutu ciekawym rynkiem do współpracy. – powiedział dr inż. Janusz Kalisz – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania" 


 w kategorii technologie wytwarzania
 

  • Wyróżnienie w konkursie targowym dla SUMARIS Sp. z o.o. Sp. K. za OpenGrain – chemiczne fakturowanie form.
  • Wyróżnienie w konkursie targowym dla Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny za innowacyjną generację systemów ultradźwiękowych w systemie e-diagnostyki układu drgającego.
Laureaci trzeciej edycji konkursu Targów edycji Targów INNOFORM®