Edycja 2021 online

Za nami INNOFORM® online

INNOFORM® online, edycja 2021 dobrze już znanych bydgoskich targów, skutecznie połączyła branżę narzędziowo-przetwórczą. Patronat strategiczny nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzydniowe wydarzenie (20-22.04.2021) organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie, dzięki ciekawemu połączeniu konferencji, giełdy kooperacyjnej i spotkań biznesowych z prezentacjami konkretnych rozwiązań, zgromadziło w sumie ponad 600 uczestników. 

Cele biznesowe? Zrealizowane!

Wprawdzie wszyscy podkreślali, że nic nie zastąpi spotkań na żywo w Bydgoszczy, jednak uczestnicy potwierdzają, że udało im się zrealizować cele biznesowe. „Targi INNOFORM®, jak co roku były doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów i technologii dla branży narzędziowo-przetwórczej. Debaty, prezentacje biznesowe i giełda kooperacyjna pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych” – powiedział Marcin Kozłowski, Prezes Zarządu, Baumalog Sp. z o.o., który podczas swojej prezentacji biznesowej zaprezentował produkty Modula dedykowane do bezpiecznego składowania narzędzi i elementów produkcyjnych w wielu branżach. Jak podkreślił, firma jest zadowolona z dużego zainteresowania tematem automatyzacji procesów magazynowych i planuje udział w kolejnej edycji wydarzenia. 

Aktualne tematy w branży? Omówione!


Pierwszego dnia zorganizowano międzynarodową konferencję pt. „ECO-DESIGN i Covid 19 – wyzwania i możliwości rozwoju branży narzędziowo-przetwórczej”, w czasie której odbyły się dwa panele dyskusyjne.

Zapraszamy na relację z Konferencji: 

 

Współpraca biznesowa? Nawiązana!

Drugiego dnia, w środę 21 kwietnia, odbyła się piąta edycji Giełdy Kooperacyjnej INNOFORM®.  Lidia Chumowicz, kierownik Ośrodka Sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., organizator wydarzenia na gorąco tak podsumowała event „Tegoroczna edycja, po raz pierwszy w formule online, okazała się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Po raz pierwszy w komforcie własnych domów czy biur zarejestrowani uczestnicy mogli połączyć się z potencjalnymi partnerami biznesowymi oddalonymi o setki a nawet tysiące kilometrów. Ponad 120 zarejestrowanych uczestników,  prawie 80 spotkań bilateralnych, w tym 69 spotkań o charakterze międzynarodowym(…). Pierwsze, jeszcze gorące relacje przedsiębiorców, pokazują, iż gros tychże spotkań rokuje potencjałem nawiązania współpracy”. 

Praktyczne rozwiązania? Znalezione!

W tym samym czasie trwały prezentacje biznesowe, który zostały zaplanowane aż na dwa dni.  Liderzy branży zaprezentowali najnowsze produkty i usługi dostępne na rynku. Jak zauważa Eduard Hoess, Specjalista ds. skanowania 3D / Specjalista ds. obsługi klienta z firmy BA POLONIA MAIOR Sp. z o.o. wydarzenie było „okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń. Format wydarzenia nowoczesny, wygodny i łatwy w obsłudze." Wśród tematów  prezentacji pojawiły się m.in.: skanowanie 3D, optymalizacja wydajności produkcji, prezentacja pierwszej na świecie Platformy Robotów, narzędzia dedykowane dla przemysłu form i matryc. 

Zapraszamy na relację z Prezentacji Biznesowych: