Nowości podczas Targów INNOFORM®

Nowości na stoiskach Wystawców Targów INNOFORM®

Materiał MLLDPE - BESSPOL – MAGDALENA BESS-ŁOŚ, KRZYSZTOF BESS Sp. J. - Stoisko 85


Materiał MLLDPE metallocenowy, liniowy polietylen o małej gęstości do rozdmuchiwania folii. Gatunki oferują lepszą wydajność, polepszenie wytrzymałości na rozciąganie, wytrzymałości na przebicie, i właściwości optyczne. Świetnie sprawdzają się również jako dodatek polepszający właściwości.Preparat rozdzielający do form PLASTIMOLD AL. - BGM MOLYDAL Sp. J. - Stoisko 128
NOWOSCI/MOLYDAL-INNOWACJE-TARGOW-INNOFORMPreparat rozdzielający do form PLASTIMOLD AL. Produkt z atestem spożywczym, przeznaczony do produkcji opakowań do napojów i żywności, a także sprzętu AGD i zabawek. PLASTIMOLD AL jest neutralny fizjologicznie, nie zawiera silikonów, pozostawia detale suche i gotowe do dalszych operacji (lakierowanie, metalizacja, sitodruk, klejenie). Nadaje się do większości tworzyw, w tym ABS, poliwęglany, polietylen, żywice. Nie powoduje plam ani zmatowień na detalach, nie zanieczyszcza form.  Można go stosować do form zimnych i gorących.

METROLOG X4 i-ROBOT - Zrobotyzowane Rozwiązanie Pomiarowe - COMTEC 3D - Stoisko 47
COMTEC-3D-I-ICH-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORM
METROLOG X4 i-ROBOT - Zrobotyzowane Rozwiązanie Pomiarowe. Architektura oprogramowania dostosowana jest do robotów przemysłowych dowolnego typu i producenta. Zapewnia możliwość realizacji dowolnej aplikacji pomiarowej w procesie produkcyjnym. System pomiarowy METROLOG X4 i-ROBOT oparty jest na pomiarze z wykorzystaniem skanera laserowego lub sondy stykowej zamontowanych na przegubie wieloosiowego robota. Dokładność systemu jest zależna od dokładności urządzenia pomiarowego zainstalowanego na robocie oraz systemu śledzenia ruchu robota.


Chem-Trend Lusin® Protect G31F - wysokiej jakości środek antykorozyjny - DANJE-POLYMER - Stoisko 114
NOWOSCI/DANJE-POLYMER-TARGI-INNOFORMChem-Trend Lusin® Protect G31F - wysokiej jakości środek antykorozyjny, chroniący powierzchnię metalu. Produkt tworzy suchy film. Nie spływa z powierzchni formy. Nie wnika w szczeliny wypychaczy. Może być łatwo usunięty z powierzchni formy przez zwyczajny proces formowania części. Nie tworzą się tłuste ślady na przejrzystych i optycznych częściach. Lusin® Protect G31F opracowany specjalnie do produktów w których możliwy jest kontakt z żywnością. posiada certyfikat NSF® kategorii H1, oraz jest zgodny z FDA 21 CFR §178.357. Produkt może być również stosowany jako środek smarujący, zapewniając dodatkowe korzyści.

Certyfikowane grafity POCO Graphite, Tokai Carbon oraz obróbka grafitu - EDM TOOLS - Stoisko 111
EDM_NOWOSCI_TARGOW_INNOFORM
Propozycja dla producentów form wtryskowych i ciśnieniowych: certyfikowane grafity POCO Graphite, Tokai Carbon oraz obróbka grafitu. Dla firm, które nie dysponują maszyną do grafitu – usługi frezowania elektrod grafitowych łącznie z konstrukcją elektrod lub na podstawie gotowych modeli 3D klienta. Stosujemy systemy mocowań EROWA / 3R. Gwarantujemy odpowiedni dobór grafitu i optymalizację procesu EDM poprzez szkolenia grafitowe w siedzibie klienta.


Multizłącza firmy RTC Couplings - EMPLAST POZNAŃ - Stoisko 87
EMPLAST-NA-TARGACH-INNOFORM
Multizłącza niemieckiego producenta, firmy RTC Couplings. Multizłącza stanowią wygodny, łatwy w obsłudze i przede wszystkim szybki system umożliwiający podpięcie od 3 do 12 obiegów wody, oleju czy powietrza za jednym razem. W naszej ofercie posiadamy multizłącza dopasowane do wielu standardów przyłączeń, zarówno kompatybilne z systemem niemieckim, amerykańskim, jak i francuskim.


Pionowe centrum obróbkowe OKUMA Genos M560-Ve - HIGH TECHNOLOGY MACHINES - Stoisko 79
HIGH-TECHNOLOGY-MACHINES-NOWOSC-TARGOW-INNOFORMPionowe centrum obróbkowe OKUMA Genos M560-Ve przeznaczone jest do łatwego i szybkiego wdrażania produkcji seryjnej, obróbki matryc, form i tłoczników. Bramowa, symetryczna i termostabilna konstrukcja pozwala osiągnąć wysokie dokładności przy zachowaniu stabilności wymiarowej dzięki technologii OKUMA Thermo-Friendly Concept. Bogaty standard z elektrowrzecionem 15000 min-1, 199Nm i 3-letnią gwarancją na wrzeciono oraz zastosowane technologie dla obróbki kształtowej (SuperNurbs, Machining Navi) klasyfikują ją jako obrabiarkę niezawodną i uniwersalną do wymagających zastosowań w narzędziowniach.

Czyszczenie laserem - ICETECH POLSKA Stoisko 74
ICETECH_NOWOSCI_TARGOW-INNOFORMCzyszczenie laserem, które można  nazwać dziś najnowocześniejszą,  bezinwazyjną metodą, która swą innowacyjnością wyprzedza tradycyjne sposoby czyszczenia. Laser to brak ingerencji w strukturę materiału czyszczonego, co stawia czyszczenie laserowe na najwyższym poziomie technologii  ale równocześnie  laser może pomóc w przygotowaniu powierzchni pod różnego rodzaju pokrycia PVD, CVD, PACVD, DLC, usuwa warstwę, która powstaje po elektrodrążeniu. Korzyści: brak medium, odpadów; niskie koszty eksploatacji; łatwość w obsłudze, mobilność; możliwość osiągnięcia  wyższego poziomu "czystości"; czyszczenie miejscowe/ wybranych powierzchni; niski poziom hałasu, brak kurzu; niska wrażliwość na korozję po czyszczeniu.

W pełni elektryczne wtryskarki słynącej z niezawodności marki Tederic - INAUTOM POLAND Sp. z o.o. - Stoisko numer: 84
INAUTOM-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
Firma InAutom Poland specjalizuje się w kompleksowym wyposażeniu wtryskowni, korzystając z 30-letniego doświadczenia. Nowością w ofercie są w pełni elektryczne wtryskarki słynącej z niezawodności marki Tederic. Zapewniają one wysoką precyzję oraz stabilny proces; umożliwiają wykonywanie wtrysków przy wysokiej prędkości oraz skrócenie czasu cyklu. Ponadto pozwalają na zaoszczędzenie od 30% do 70% energii w stosunku do porównywalnych maszyn hydraulicznych.


Nowa seria dysz slim DF 8 z opatentowaną grzałką MultiPower - INCOE INTERNATIONAL EUROPE - Stoisko 50
NCOE-INNOWACJE-POCZAS-TARGOW-INNOFORM
Nowa seria dysz slim DF 8 z opatentowaną grzałką MultiPower. Dysze te poprawiają wydajność działań dzięki temu, że zajmują mniej miejsca, wykorzystują mniejszą liczbę stref podgrzewania oraz wymagają mniejszego zaangażowania ze strony formierza przy produkcji.


Prototypowa wytłaczarka W25i z innowacyjnym systemem grzania - INSTYTUT INŻYNIERII MATERIAŁÓW POLIMEROWYCH I BARWNIKÓW - Stoisko 121
IMPiB-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORMInstytut IMPiB w Toruniu prezentuje prototypową wytłaczarkę W25i z innowacyjnym systemem grzania. System ten wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, która pozwala na uzyskanie temperatury układu plastyfikującego i głowicy wytłaczarki do 650°C w czasie 10-20 min. Rozwiązanie proponowane przez Instytut pozwala na przetwarzanie tworzyw termoplastycznych powyżej 400°C, których przetwórstwo na standardowych wytłaczarkach jest niemożliwe. Przedstawiona wytłaczarka daje nowe możliwości w dziedzinie przetwórstwa i wytwarzania wyrobów polimerowych o temperaturach użytkowania powyżej 200°C.

Technologia wygładzania powierzchni elementów wykonanych metodami przyrostowymi SLS/SLM - INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA - Stoisko 139
IZTW_NOWOSCI_TARGOW_INNOFORMTechnologia wygładzania powierzchni elementów wykonanych metodami przyrostowymi SLS/SLM to nowatorska metoda obróbki wykańczającej narzędziami do nagniatania produkcji IZTW. Pozwala na znaczącą poprawę jakości powierzchni obrobionej, uzyskanie wysokiego poziomu gładkości, jednolitej struktury geometrycznej, niskiej porowatości warstwy wierzchniej sięgającej 0,1% na głębokości do 0,2 mm w głąb materiału oraz utwardzenia powierzchniowego wpływającego na wzrost trwałości wytworzonych wyrobów. Metoda znajduje zastosowanie podczas wytwarzania elementów funkcjonalnych, np. form wtryskowych.

Konturograf MarSurf CD 140 - MAHR POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 54
Konturograf MarSurf CD 140. Rewolucyjna seria MarSurf CD firmy Mahr wyznacza nowe standardy w pomiarach konturów. Dzięki serii MarSurf CD firmy produkcyjne mają gwarancję niezawodności zarówno w pomieszczeniu pomiarowym jak i w warunkach produkcyjnych. Nowe stanowisko pomiarowe MarSurf CD 140 to połączenie szybkości, bezpieczeństwa i elastyczności. Zawiera innowacyjne rozwiązania m.in. szybki przesuw osi, rozpoznawanie ramienia pomiarowego za pomocą chipa czy inteligentny system mocowania.


Tuby Grip-Paks, specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić idealne położenie narzędzia podczas transportu lub przewozenia - MOCAP LIMITED - Stoisko 46
MOCAP-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMOddział Beckett Packaging należący do firmy MOCAP oferuje opakowania z tworzyw sztucznych znajdujące zastosowania w wielu branżach, w tym w branży narzędziowej. Od ponad 40 lat grupa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do wytwarzania opakowań spełniających potrzeby każdego klienta. W czasie targów INNOFORM® firma będzie prezentować tuby Grip-Paks, które są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić idealne położenie narzędzia, eliminując ryzyko uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania. Grip-Paks zapewnia indywidualne opakowanie do frezów, wierteł, narzędzi z węglika spiekanego oraz innych narzędzi skrawających. Zapewniają ich idealną ochronę i doskonałą prezentację.

TAV Digital, nowy standard regulowanych głowic kątowych O.M.G. - NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS - Stoisko 105
NARZEDZIA-SKRAWAJACE-PODCZAS-TARGOW-INNOFORMTAV Digital, nowy standard regulowanych głowic kątowych O.M.G. Seria głowic kątowych TAV została teraz  wyposażona w wyświetlacz przedstawiający kąt  pochylenia wrzeciona. Łatwy w użyciu, precyzyjny system o wysokiej dokładności oraz kompaktowa konstrukcja pozwala użytkownikom na ustawienie zmiennego kąta nachylenia wrzeciona głowicy bezpośrednio na obrabiarce w celu wykonania żądanej operacji obróbki. Teraz głowice o regulowanym kącie pochylenia wrzeciona dostępne są w trzech wielkościach: TAV10, TAV13 i TAV20. Opracowanie tego rozwiązania zostanie niedługo rozszerzone na wszystkie modele głowic regulowanych serii TAV.

QVI® SNAP™ urządzenie do pomiaru niewielkich, skomplikowanych detali - OBERON 3D- Stoisko 58
OBERON3D-PREZENTACJA-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMQVI® SNAP™ jest urządzeniem stworzonym do pomiaru niewielkich, skomplikowanych detali w środowisku hali produkcyjnej, w laboratorium pomiarowym lub jako część zautomatyzowanej linii.  Wszystkie systemy serii SNAP są proste w użytkowaniu. Dzięki funkcjom automatycznej identyfikacji i autoorientacji detalu wystarczy położyć element w przestrzeni pomiarowej maszyny i nacisnąć jeden przycisk, aby wykonać pomiar jednej lub wielu, także różnych, części. Wytrzymała konstrukcja i łatwy dostęp do przestrzeni pomiarowej ułatwiają implementację systemu w procesie produkcyjnym.

Nowoczesna technologia zwiększającą wydajność form BALITHERM PRIMEFORMTM - OERLIKON BALZERS COATING POLAND - Stoisko 115
OERLIKON_NOWOSCI-PODCZAS-TARGOW-INNOFORMNowoczesna technologia zwiększającą wydajność form BALITHERM PRIMEFORMTM. Oferujemy PRIMEFORMTM, innowacyjną metodę uszlachetnienia form wtryskowych, zwiększającą wydajność procesu przetwórstwa tworzyw. PRIMEFORMTM to zaawansowana technologicznie, wspomagana plazmowo technologia dyfuzyjna, która w sposób znaczący podnosi twardość powierzchni formy (do 1400 HV). Zapobiega powstawaniu narostów, uszkodzeń, wzmacnia odporność krawędzi na wykruszenia. Poprawia właściwości antykorozyjne materiału bazowego. Zwiększa polerowalność. Powierzchnia formy po obróbce cechuje się wyższą jakością, prawdopodobieństwo występowania efektu skórki pomarańczy na formach z PRIMEFORM™ jest dużo niższe. Możliwe są naprawy i korekty formy bez konieczności ponownego powlekania.

Przemysłowa drukarka 3D Factory 2.0 Production System - OMNI3D - Stoisko 42
OMNI3D-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMPrzemysłowa drukarka 3D Factory 2.0 Production System to urządzenie przeznaczone do prototypowania, tworzenia narzędzi (m.in. pozycjonujących, chwytaków, części do maszyn i linii produkcyjnych) oraz produktów finalnych. Znajduje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, automatyce przemysłowej i lotnictwie. To drukarka 3D optymalizująca czas i koszty produkcji. Factory 2.0 posiada duże pole robocze (50 cm w każdej osi), zamkniętą i grzaną komorę, 2 ekstrudery oraz automatyczną kalibrację platformy. Do druku stosowane są wytrzymałe, przemysłowe materiały termoplastyczne. Materiał PA-6/66 HD. To nylon o wysokiej elastyczności. Jest odporny na rozciąganie, sprężysty i wytrzymały. Materiały do niego podobne są wykorzystywane w przemysłach: samochodowym i lotniczym.
PAFANA S.A. - Stoisko 101:
1.
 Toczenie twardych materiałów płytkami z CBN 

2. Toczenie materiałów nieżelaznych płytkami z PKD
PAFANA-NOWOSC-NA-TARGACH-INNOFORMToczenie twardych materiałów płytkami z CBN (regularny azotek boru). Płytki z ostrzem z CBN (regularny azotek boru) charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury i duże siły skrawania. Narzędzia z tego materiału wyróżnia duża, przewidywalna trwałość i doskonała jakość wykończenia powierzchni obrobionych przedmiotów. Płytki z CBN przeznaczone są do obróbki stali hartowanych (od 45 do 72 HRC), żeliw o wysokiej twardości i materiałów trudnoobrabialnych. CBN1 - przeznaczony do obróbki ciągłej, w stabilnych warunkach, skrawania, duża odporność na ścieranie. CBN2 - przeznaczony do obróbki przerywanej z zachowaniem dużej odporności na ścieranie. CBN3 - przeznaczony do obróbki żeliw o wysokiej twardości.


PAFANA-NA-TARGACH-INNOFORMToczenie materiałów nieżelaznych płytkami z PKD (polikrystaliczny diament). Płytki z ostrzem z PKD (polikrystaliczny diament) są przeznaczone do obróbki stopów aluminium, metali nieżelaznych i tworzyw wzmocnionych włóknami szklanymi, magnezu i cynku. Płytki z PKD są od 2 do 3 razy twardsze niż płytki węglikowe. Przeznaczone są do obróbki w bardzo stabilnych warunkach skrawania. PKD1 - uniwersalny gatunek do obróbki zgrubnej i wykończeniowej.  Rekomendowany do obróbki stopów aluminium zawierających poniżej 13% krzemu. PKD2 - gatunek rekomendowany do obróbki materiałów kompozytowych, stopów aluminium zawierających powyżej 13% krzemu, odporny na ścieranie i temperaturę.

Heat Piny w systemie GAMARTTHERM - PPHU GAMART S.A. Stoisko 6
GAMART-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORMHeat Piny w systemie GAMARTTHERM to doskonałe przewodniki termiczne wykorzystywane w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prędkość rozchodzenia się ciepła w Heat Pinie jest kilkaset razy większa niż w pręcie miedzianym tych samych wymiarów. Dzięki temu powierzchnie form bardzo szybko uzyskują temperaturę określoną wymaganiami przetwórstwa. Zamontowanie Heat Pinów wewnątrz ślimaka termostatuje ślimak przenosząc nadmiar ciepła z części gdzie może dojść do przegrzania masy, do części o niższej temperaturze. Poprawa warunków pracy widoczna jest natychmiast a proces przetwórstwa przebiega bez zakłóceń

HBOT 3D F300 przemysłowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM - PRO-SERWIS   Stoisko 49 
HBOT-3D-na-targach-innoformHBOT 3D F300. Niezawodność, najwyższa jakość, kontrola nad czasem i niski koszt wydruku – to najważniejsze cechy, które powinna posiadać przemysłowa drukarka 3D pracująca w technologii FDM. Taki właśnie jest HBOT 3D F300. Został zaprojektowany jako narzędzie inżynierskie przyspieszające pracę projektantów i konstruktorów w działach R&D największych zakładów przemysłowych. Pozwala szybko wykonać prototyp, wytworzyć narzędzia lub części zamienne, uruchomić produkcję małoseryjną, a nawet uzyskać finalne produkty.

VECO EMULEX SYNTI FX - Półsyntetyczny koncentrat cieczy - PRZEDSIĘBIORSTWO MODEX-OIL   Stoisko 123
NOWOSCI-MODEX-NA-TARGACH-INNOFORMVECO EMULEX SYNTI FX - Półsyntetyczny koncentrat cieczy VECO Emulex Synti FX przeznaczony jest do sporządzania wodnych emulsji chłodząco-smarujących stosowanych przy obróbce metali. Gotowe emulsje zapewniają wysoką jakość obróbki, a odporność na atak biologiczny umożliwia długotrwałą eksploatację. Produkt nie zawiera substancji biobójczych, jednak dzięki składnikom utrudniającym rozwój beztlenowej flory bakteryjnej zapewnia wyjątkową biostabilność emulsji. Unikalna formulacja pozwala zachować wysoką odporność biologiczną oraz eliminuje negatywny wpływ substancji biobójczych na operatorów.

Oprawki z tłumieniem drgań Steadyline® - SECO TOOLS (POLAND) Sp. z o.o. - Stoisko 18
SECO-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMOsiągnąć stabilne warunki pracy, nasze rozwiązanie: Steadyline®. Oprawki z tłumieniem drgań Steadyline® w znacznym stopniu poprawiają stabilność podczas operacji frezowania oraz toczenia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznie wyższych parametrów obróbki przy niższym poziomie hałasu i optymalniejszych warunkach pracy. Dzięki opatentowanemu przez Seco, pasywnemu systemowi tłumienia drgań oprawki Steadyline® umożliwiają zwiększenie wydajności, lepsze wykończenie powierzchni oraz większą trwałość ostrza i wrzeciona obrabiarki, tym samym, zmniejszając całkowity koszt produkcji.

MES PHARIS® unikalny system realizacji produkcji - STIGO Stoisko 41
STIGO-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORMMES PHARIS® to unikalny system realizacji produkcji opracowany przez UNIS. MES PHARIS® obejmuje złożone spektrum funkcji umożliwiających optymalizację procesu produkcyjnego od momentu wydania zlecenia produkcyjnego do planowania produkcji, kontroli produkcji, monitorowania, w tym dokumentacji produkcji, aż do wydania gotowych lub półproduktów. MES PHARIS Sprawdza się zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Program jest kompatybilny z różnorodnymi maszynami, a interfejs może zostać zintegrowany z zewnętrznymi systemami (ERP, systemy jakości, itp

Piggy One urządzenie wykorzystujące najnowszą technologię ultradźwiękową - SUMARIS - Stoisko 43
SUMARIS-NOWOSCI-TARGOW-INNOFORM
Piggy One urządzenie wykorzystujące najnowszą technologię ultradźwiękową, niezawodny ultradźwiękowy system polerski PiggySonic Mark3, oraz Piggy Welder 3 Power precyzyjne urządzenie spawalniczo naprawcze. Każde z nich w połączeniu z wysokiej jakości uchwytami do spawania, polerowania czy szlifowania oraz po zastosowaniu odpowiednich narzędzi, zapewni doskonałe rezultaty pracy oraz zagwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy.
Uniwersalny przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających ZOLLER smile / pilot 2mT - ZOLLER POLSKA Sp. z o.o. - Stoisko 23
ZOLLER_POLSKA-NOWOSCI-NA-TARGACH-INNOFORMUniwersalny przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających ZOLLER ››smile / pilot 2mT‹‹. To doskonałe rozwiązanie dla zakładów produkujących pojedyncze detale lub w małych seriach, gdzie zachodzi konieczność częstego przezbrajania obrabiarki, wymiany narzędzi w magazynie, a co za tym idzie, niepożądany wzrost kosztów międzyoperacyjnych. Z pomocą przyrządu »smile / pilot 2mT« można w bardzo szybki sposób zminimalizować koszty produkcyjne. Dodatkowym usprawnieniem może być transfer zmierzonych danych do maszyny obróbczej jako pojedynczego narzędzia lub całego pakietu narzędzi.